امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20305
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از کتاب «اسلام هراسی در غرب» اثر محمدرضا دهشیری صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از کتاب «اسلام هراسی در غرب» اثر محمدرضا دهشیری صبح امروز (چهارشنبه، 12 تیر) در خبرگزاری مهر برگزار شد.

*ادبیات همه‌پسندی برای انتقال پیام اسلام ابداع نکرده‌ایم

همچنین در این مراسم حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه موضوع کتاب «اسلام هراسی در غرب» همواره مورد توجه در حوزه روابط بین‌الملل بوده است، گفت: با تهیه این کتاب فصل جدیدی از مناقشات شرق و غرب ایجاد می‌شود. پروسه‌ای که شاید از جنگ اول جهانی در خاورمیانه مطرح شد و مسأله اسلام هراسی در مدار توجه غرب قرار گرفت. پس از جنگ جهانی دوم با گسترش رسانه‌ها غرب در تلاش بود که پروسه اسلام هراسی را به شیوه‌های گوناگون گسترش دهد که در این کتاب به خوبی تجزیه و تحلیل شده است.

وی با اشاره به اینکه این اثر می‌تواند یک روشنگری برای جهان اسلام به ویژه فارسی زبان‌ها ایجاد کند، افزود: شیوه غرب تنها منحصر به اسلام هراسی نیست بلکه موضوعی است که در آن شیعه هراسی و ایران هراسی نیز وجود دارد.

هانی‌زاده ادامه داد: غرب بخشی از ملت‌های اسلامی را به دو بخش شیعه و سنی تجزیه کرده و حرکت اخیر سلفی‌های تکفیری مصر برآیند جریان‌سازی علیه شیعیان است، کشتار شیعیان بویژه شهادت شیخ حسن شحاته از رهبران مصر و از چهره‌های ارزشمند شیعیان مصر و جهان اسلام یکی از تاثیرات جریان سازی غربیان علیه شیعیان است و آنها توانستند از رسانه به عنوان ابزاری برای مخدوش کردن واقعیت‌های جهان اسلام استفاده کنند ما متأسفانه نتوانستیم ادبیات قابل قبولی برای انتقال پیام انسان ساز به خارج ایجاد کنیم.

این کارشناس خاورمیانه در پایان توضیح داد: کتاب اسلام هراسی زمانی منتشر شد که مدار توجه رسانه‌های غربی و سازمان‌ها بر همین جریان سازی علیه مسلمانان متمرکز بود، اینها با ظرافت خاص تلاش کردند چهره ایران را با کمک سلفی‌ها، تکفیری‌ها و وهابی‌ها مخدوش نشان دهند بنابراین هرچه ما بیشتر در این حوزه وارد بشویم، خدمت به جهان اسلام است و به روشنگری در این زمینه کمک کرده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها