امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20306
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسدالله عباسی در مراسم آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسدالله عباسی در مراسم آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان افزود:2،5 میلیون واحد مسکونی توسط تعاونی ها ساخته شده و 1. 5 میلیون واحد دیگر نیز در حال احداث است و 33 درصد ساخت مسکن شهری در قالب تعاونی ها است و تلاش می شود این میزان به 50 درصد افزایش یابد.
عباسی اضافه کرد:تسهیلات بخش مسکن در اختیار تعاونی ها 40 هزار میلیارد تومان است و ورود دولت در حوزه مسکن باعث شد قیمت کاذب مسکن کنترل شود. 

*سهم تعاونی ها برای ساخت مسکن از 32 درصد به 50 درصد می رسد

عباسی با بیان اینکه 32 درصد ساخت و سازهای مسکن شهری در قالب تعاون انجام شده که امیدواریم این میزان به 50 درصد برسد تاکید کرد:بر اساس اصل 31 قانون اساسی که باید دولت برای مردم رفاه و مسکن فراهم کند باید متذکر شد که طی سال‌های اخیر شاهد تحقق مسکن مهر و مسکن روستایی در کشور بودیم.
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی افزود:در تولید وعرضه مسکن شاهد ارتقای کمی و کیفی و برنامه‌ریزی‌های شهری و روستایی هستیم بطوریکه در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌های پر سود وارد بخش مسکن شدند.
وی ادامه داد: بیشترین متقاضیان مسکن مهر در دهک‌های پایین جامعه هستند که حدود 35 درصد از متقاضیان کم درآمد مسکن را شامل می‌شوند.
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ایران در حال حاضر صادرکتننده مصالح ساختمانی است و در حالی که در سال های گذشته وارد کننده این نوع محصولات بود گفت: 15 درصد از متقاضیان مسکن مهر از جمله دهک‌های هشت تا 10 جامعه هستند.
عباسی خاطر نشان کرد: به دلیل زلزله‌خیز بودن کشور باید مقاوم‌سازی ساختمان‌ها مورد توجه قرار گیرد و با معماری و فرهنگ ایرانی اسلامی نیز هماهنگ باشد.
وی با اشاره به این‌که 70 فعالیت با صنعت مسکن در ارتباط هستند، گفت: این فعالیت‌ها می‌توانند اشتغال ایجاد کنند و با فن‌آوری‌ها و امکانات و تجهیزات موجب آسایش مردم شوند.
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: پیش از انقلاب 676 تعاونی مسکن در کشور داشتیم که امروز تعداد این تعاونی‌ها به 26 هزار رسیده است که 7700 تعاونی در قالب مسکن مهر فعالیت می‌کنند.
عباسی افزود:‌ تاکنون دو میلیون و 500 هزار واحد مسکن توسط 7700 تعاونی تولید شده است.
وی گفت: ساخت مسکن مهر باعث شده که بسیاری از سودجویی‌ها در کشور کاهش یابد و کیفیت بیش از موارد دیگر دیده شود.
به گفته وی، نمایشگاه صنعت ساختمان فرصت مناسبی برای تبادل نظر و تجربه شرکت های مختلف در حوزه مسکن است.
انتهای پیام/ک 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها