امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20309
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری جشن هشتاد سالگی غلامرضا داوری اردکانی، حامد شفیق مدیرعامل مؤسسه کتابشهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری جشن هشتاد سالگی غلامرضا داوری اردکانی، حامد شفیق مدیرعامل مؤسسه کتابشهر ایران با اشاره به حضور نویسندگان، فیلسوفان و متفکران کشور در این مراسم گفت: قرار است رونمایی کتابشناسی داوری‌اردکانی و اعطای جایزه ویژه  یونسکو به فیلسوف فرهنگ نیز در این مراسم صورت گیرد.

مدیرعامل موسسه کتابشهر ایران گفت: همچنین 9 سازمان فرهنگی و فلسفی کشور هدایای خود را در این جشن به رضا داوری‌اردکانی اهدا خواهند کرد.

وی درادامه اظهار داشت: جایگاه فلسفه در میان جامعه فرهیختگان مانند جایگاه ستون در یک بنای ماندگار است. تنها پایه‌های رفیع تفکر ماندگار فلسفی است که تحمل وزن سنگین ساختارهای سیاسی و اجتماعی را دارد و فیلسوف معمار این بنای عظیم است.

شفیق افزود: به عنوان یک کتابفروش هیچگاه انتظار فروش فراوان روزانه از کتاب‌های فلسفی ندارم، اما هرگاه کتابی در عرصه تفکر _ در مشرب‌های گوناگون فلسفی_ به کتابفروشی‌ام بیاورند، نمی‌توانم از پذیرش آن سرباز زنم؛ چرا که اهمیت مطالب، به گونه‌ای است که شاید تا مدت‌ها، دیگر چنین کتابی منتشر نشود.

جشن هشتاد سالگی فیلسوف فرهنگ از سوی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و با مشارکت نهادها و سازمان های مختلف، یکشنبه ( 16 تیر ماه) در فرهنگسرای ابن‌سینا شهرک غرب از ساعت 17 تا 21 شب برگزار می‌شود.

رضا داوری اردکانی (زاده 1312 در اردکان) فیلسوف ایرانی، رییس فرهنگستان علوم ایران و از چهره‌های شاخص در حوزه نظریه‌پردازی فرهنگی و اندیشه فلسفی به شمار می‌آید. وی اکنون عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد ممتاز دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد است. «نگاهی دیگر به فلسفه اسلامی»، «گفتگو»، «ما و تاریخ فلسفه اسلامی»، «هنر و حقیقت»، «فلسفه در دام ایدئولوژی»، «فلسفه در روزگار فروبستگی»، «سیاست، تاریخ، تفکر»، «علم و سیاست‌های آموزشی- پژوهشی» و بیش از 100 اثر دیگر از آثار فلسفی، ادبی و علمی این فیلسوف بزرگ به شمار می‌آید.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها