امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20317
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 79
فرشید ایلاتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اهمیت پرداختن سریع و ضربتی دولت جدید به موضوع ...

فرشید ایلاتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اهمیت پرداختن سریع و ضربتی دولت جدید به موضوع مسکن خاطر نشان کرد: با روند صعودی افزایش قیمت مسکن در سالهای گذشته متأسفانه داشتن مسکن از دسترس بسیاری از خانواده ها خارج شده است و مسکن تبدیل به یک کالای لوکس شده است.
ایلاتی همچنین در ادامه با انتقاد از سیاست های جاری دولت های گذشته در خصوص عدم برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت های لازم برای کنترل و تنظیم بازار مسکن از طریق سیاست های مالیاتی افزود: در اغلب کشورهایی که وضعیت مشابهی در بازار مسکن خود داشته اند دولت ها با برنامه ریزی برای اخذ مالیات های تخصصی در بخش مسکن، نبض بازار مسکن را در دست گرفته و جلوی افزایش بی رویه قیمت مسکن را گرفته اند و اجاره بها را به کنترل خود در آورده اند.
وی افزود: ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی در بازار مسکن گام نخست اجرای سیاست های مالیاتی است و لازم است دولت جدید با جدیت این موضوع مهم و حیاتی را در دستور کار خود قرار دهد.
این کارشناس اقتصاد مسکن یادآور شد: در دولت فعلی طرح مهمی به نام شهام یا شناسنامه هوشمند املاک و مستغلات به تصویب رسید اما متأسفانه مورد توجه مسوولان ذیربط قرار نگرفت و وضعیت آشفته بازار مسکن و اجاره بها همچنان بدون سامان باقی ماند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: طرح شهام به عنوان زیرساخت اطلاعاتی لازم در بازار مسکن کلیه اطلاعات پایه املاک را در خود ذخیره خواهد کرد و لازم است در کلیه نقل و انتقالات املاک مورد استفاده قرار گیرد و بدین ترتیب می توان با رصد معاملات بازار و ثبت اطلاعات لازم، زمینه اخذ مالیات های تخصصی در بخش مسکن را فراهم کرد.
انتهای پیام/ک  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها