امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20324
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 80
ایرج ندیمی، عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت ...

ایرج ندیمی، عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، اظهار داشت: وزیر آینده باید به سیاست‌های کلی نظام که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، توجه ویژه‌ای داشته باشد تا در دهه آینده بتوان به اهداف آموزشی آن دست پیدا کرد.

وی افزود: در خصوص سیاست‌های کلی نظام وزیر آینده آموزش و پرورش باید سه موضوع را در نظر بگیرد؛ نخست اینکه با توجه به تعداد بسیار افراد بیکار در کشور، باید تعریف جدیدی از آموزش و کار داشته باشد.

*وزارت علوم با وزارت آموزش و پرورش باید آموزش‌ها را هدف‌دار کنند

عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس بیان داشت: با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌ها دارای صندلی خالی برای آموزش هستند و از طرف دیگر مقرر شده است که بدون آزمون در این دانشگاه‌ها جذب دانشجو صورت گیرد، این مسئله به این معناست که رویکرد آموزش عالی ضعیف شده است.

وی ادامه داد: باید وزارت علوم با وزارت آموزش و پرورش در این رابطه راهی پیدا کنند تا آموزش هدف‌دار شود به طوری که بخش عمده‌ای از تحصیلات عالی در دبیرستان‌ها یا آموزشکده‌ها برگزار شود که در حقیقت وزیر آینده باید با حوزه‌های آموزش عالی تعامل داشته باشد.

*پاسخگوی نیازهای داخل کشور با تغییر در سیستم آموزشی کشور

ندیمی عنوان کرد: با توجه به بحث تحریم که دشمن بر کشور تحمیل کرده است، وزیر آینده باید متناسب با واقعیت امروز کشور، در سیستم آموزشی کشور تغییراتی صورت دهد تا دانش‌آموزان از نظر تربیت دینی و انقلابی و همچنین از نظر آموزش‌های لازم به پختگی دست پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: وزیر آموزش و پرورش باید این سه هدفی را که شامل سیاست‌های کلی از جهت تعامل با حوزه‌های آموزش عالی و نیز از جهت واقعیات اجتماعی و اقتصادی است در مجموعه تغییرات محتوای کتاب‌های آموزشی و سیاست‌ها مدنظر داشته باشد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: دیگر نمی‌توان تعداد کمّی دانش‌آموزان را افتخاری برای کشور دانست به دلیل اینکه آموزش در کشور اجباری است، اما خروجی آن، این سه موضوعی است که در مورد سیاست‌های کلی، مبارزه با تحریم و نیز متناسب‌سازی با آموزش باید مدنظر قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها