امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20329
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 85
حجت‌الاسلام «علیرضا شاهسونی»، مدیر مسئول مؤسسه «بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حجت‌الاسلام «علیرضا شاهسونی»، مدیر مسئول مؤسسه «بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: حدود 10 سال پیش، مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم برای نخستین بار در یکی از روستاهای شهرستان استهبان در منزلی اجاره‌ای شروع به کار کرد که هم‌اکنون با توجه به استقبال قرآن‌دوستان و به لطف خداوند متعال، توانسته به تربیت حافظان ممتازی بپردازد.

شاهسونی با اشاره به تربیت بیش از 300 حافظ قرآن کریم در طول سال تصریح کرد: هم‌اکنون مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم با دو مدرسه مجزا برای برادران و خواهران، با امکانات و تجهیزات مورد نیاز در شهرستان استهبان استان فارس مشغول به تربیت حافظان قرآن است.

آغاز سال تحصیلی مدرسه ‌شبانه‌روزی حفظ قرآن از نیمه رمضان‌المبارک

وی با بیان اینکه زیربنای این موسسه قرآنی هزار مترمربع برای برادران و 400 مترمربع برای خواهران است، افزود: ثبت‌نام از متقاضیان برای سال تحصیلی جدید انجام شده است که اساتید موسسه قرآنی «بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)» در حال برگزاری آزمون ورودی و مصاحبه با برگزیدگان هستند و به امید خداوند این مؤسسه قرآنی در نیمه‌ماه مبارک رمضان با جمعیتی بالغ بر 400 نفر فعالیت خود را آغاز می‌کند.

مدیر مسئول مؤسسه «بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)» با اشاره به اینکه دانش‌آموزان این مدرسه در طول یک سال تحصیلی، حافظ کل یا حداقل حافظ 25 جزء از قرآن کریم می‌‌شوند، تصریح کرد: مدرسه شبانه‌روزی قرآن به اذعان مسئولان سازمان اوقاف و امورخیریه و همچنین وزارت ارشاد یکی از بهترین طرح‌ها برای تربیت حافظان قرآن و تحقق مطالبه رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن است که امیدواریم به‌زودی شاهد گسترش این‌چنین مدارسی در کشور باشیم.

در این دوره از مسابقات کشوری اوقاف، نصف رتبه‌های برتر را از آنِ خود می‌کنیم

شاهسونی با بیان اینکه مدرسه قرآنی شهرستان استهبان توانسته در تربیت حافظان، به ویژه در بخش برادران گامی مؤثر بردارد، گفت: حفاظ موسسه قرآنی «بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)» تاکنون در بسیاری از مسابقات کشوری حائز رتبه‌های برتر شدند، به طوری که در سی‌وپنجمین دوره مسابقات کشوری سازمان اوقاف، یک سوم مقام‌های برتر را حافظان مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان کسب کردند و تلاش ما این است که در این دوره از مسابقات قرآن سازمان اوقاف، نصف رتبه‌های برتر برای حفاظ استهبانی باشد.

شروع به‌کار دومین مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن در مراغه

وی اظهار داشت: هدف این موسسه قرآنی، احداث حداقل یک مدرسه شبانه‌روزی قرآن در تمامی شهرستان‌های کشور است که در این راستا با پیگیری‌های صورت گرفته، دومین مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم در شهرستان مراغه استان آذربایجان شرقی راه‌اندازی شده است و از شنبه 15 تیرماه 1392 شروع به کار می‌کند.

برگزاری طرح تابستانه مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن در ملایر و جهرم

این استاد حفظ قران کریم افزود: در شهرستان ملایر استان همدان و همچنین شهرستان جهرم استان فارس نیز در طرحی تابستانه، مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن به مدت 2 ماه راه‌اندازی شده است که در این مدت علاقه‌‍مندان به حفظ قرآن کریم حداقل 5 جزء قرآن را با توجه به مفاهیم و تفاسیر قرآن کریم حفظ می‌کنند.
انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار