امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20336
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 124
«امین پویا» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس در خصوص تلاوت «محمد مشمول» در مسابقات بین‌المللی قرآن ...

«امین پویا» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس در خصوص تلاوت «محمد مشمول» در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی گفت: تلاوت مشمول از نظر لحنی شبیه تلاوت «مصطفی اسماعیل» بود و در مالزی قاریانی که به شیوه مصطفی می‌خوانند موفق‌ترند.

تلاوت مشمول منظم و شبیه تلاوت مصطفی اسماعیل بود

وی تلاوت مشمول را تلاوتی منظم دانست و گفت: تلاوت وی تلاوتی منظم و خوب بود و با توجه به شکل جایگاه این مسابقات، حضور مسئولان بلند‌پایه مالزی و پخش زنده از صدا و سیما ممکن است استرس قاری بالا رفته و سبب کاهش کیفیت تلاوت او ‌شود، همچنین آیاتی که برای مشمول انتخاب شده بود آیات سختی بود، البته قاریانی که در این سطح تلاوت می‌کنند باید آمادگی تلاوت هر آیه‌ای را داشته باشند.

پویا با اشاره به اینکه صدای مشمول در ابتدا کمی گرفته بود، گفت: صدای مشمول در ابتدا کمی گرفته بود، اما هر چه به آخر تلاوت نزدیک می‌شد صدا و تلاوت او بهتر می‌شد.

وی تجوید تلاوت قاری ایرانی را خوب دانست و گفت: مشمول نکات تجویدی را خوب اجرا کرد، البته تجوید او ممتاز نبود اما خوب بود.

قاریان ایرانی اگر تلاوت عادی خود را ارائه دهند مقام می‌آورند

این قاری بین‌المللی قرآن کریم سطح قاریان ایران را بالا دانست و گفت: اگر قاریان ایرانی در مسابقات بین‌المللی تلاوت عادی خود را ارائه کنند حتماً مقام می‌آورند، همچنین تجربه حضور در مسابقات مختلف و دو دوره مسابقات مالزی به من ثابت کرده در این مسابقات قاریان ایرانی شاید تنها یک یا دو رقیب داشته باشند، از این رو من با وجود اینکه تلاوت رقبای مشمول را ندیده‌ام می‌گویم قاری ما می‌تواند در بین نفرات برتر مسابقات جای گیرد.

پایان تلاوت مشمول ضعیف بود

پویا پایان تلاوت مشمول را کمی ضعیف دانست و گفت: تنها نکته‌ای که در تلاوت مشمول ممکن است نگران‌کننده باشد این است که وی کمی دیر تلاوت را تمام کرد و فرود آخر او با تأخیر همراه بود از این رو ممکن است از وی نمره کسر شود.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم در پایان با آرزوی موفقیت برای «محمد مشمول» در این مسابقات گفت: امید‌وارم امسال در مسابقات مالزی حق قاریان ایرانی را بدهند و نماینده کشورمان هم به مقام اول این مسابقات دست یابد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سال گذشته «امین پویا» به مقام دوم مسابقات مالزی دست یافت.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها