امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20338
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 70
«محمد بنیادی» مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل قرآن، عترت و نماز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«محمد بنیادی» مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل قرآن، عترت و نماز کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه اتحاد رویه، همکاری و انسجام تشکل‌های قرآنی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: تمامی فعالان قرآنی کشور باید مدیریت واحدی داشته باشند تا بتوانند همچون قرآن کریم رفتار کنند.

وی با اشاره به اینکه جامعه قرآنی باید با یکدیگر تعامل سازنده و صددرصدی داشته باشند تا فعالیت‌های قرآنی را به نتیجه برسانند؛ تصریح کرد: اتحاد تشکل‌ها و فعالان قرآنی کشور، پشتیبانی مالی و فضاسازی برای امور قرآنی با همکاری سه قوه و همچنین به کارگیری نخبگان قرآنی در مسئولیت‌های اجرایی از مهم‌ترین راهکارهای ارتقای فرهنگ دینی در جامعه است که برای تحقق جامعه‌ای قرآنی مسئولان باید از پتانسیل نخبگان قرآنی در تمام سطوح کشور استفاده کنند.

تغییر دولت‌ها نباید فعالان قرآنی را حاشیه‌نشین کند

بنیادی با بیان اینکه تغییر دولت‌ها باید فعالیت نیروهای قرآنی را هدفمندتر کند، نه اینکه فعالان قرآنی را به حاشیه براند، اظهار داشت:‌ در دولت آینده باید از برخورد سلیقه‌ای با چهره‌های قرآنی جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه انسجام و ماندگاری چهره‌های قرآنی باید به یکی از سیاست‌های کلان نظام تبدیل شود تا فعالیت فعالان قرآنی استمرار یابند، از مسئولان دولت یازدهم خواست که برای «قرآن، نماز و عترت» اعتبار ویژه‌ای در نظر بگیرند تا هر سال نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت در بحث بودجه به دنبال تبصره نباشند، بلکه الزامی برای بودجه انحصاری اقامه نماز و قرآن و عترت تخصیص دهند تا فعالیت‌های قرآنی به انسجام و وحدت خوبی در کشور برسد.

مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش در پایان با اشاره به ضیافت افطار مقام معظم رهبری در اولین روز ماه مبارک رمضان گفت: ضیافت افطار معظم‌له در اولین روز ماه مبارک رمضان برای فعالان عرصه‌های قرآنی، نشان می‌دهد که ایشان به جامعه قرآنی توجه ویژه‌ای دارند که امیدواریم مسئولان سه قوه نیز به این امر توجه داشته باشند.
انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها