امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20339
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، به نقل از دادستانی کل کشور صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جمع قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، به نقل از دادستانی کل کشور صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جمع قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران حاضر و پیرامون مسائل مختلف قضائی و اداری به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام موحدی رئیس محاکم انقلاب اسلامی تهران ضمن خیر مقدم گزارشی از مأموریتها و عملکرد دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی ارائه و ضمن تشریح جایگاه دادسرا و دادگاه‌های انقلاب اسلامی در نظام اسلامی گفت: یکی از وظایف مهم دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی ایجاد موازنه منطقی بین حقوق خصوصی و عمومی است و ما خوشبختانه در این مدت حرکت رو به رشدی در این زمینه داشته‌ایم.

وی ضمن تأکید بر فشار روانی و سختی کار قضات و همچنین تراکم پرونده ها و نیروهای زیادی که در آستانه بازنشستگی هستند خواستار توجه جدیتر مسئولین عالی قضائی به این نهاد مهم گردیدند.

در ادامه جلسه دادستان کل کشور اظهار داشت: ماه‌های رجب و شعبان فرصتی استثنائی برای اصلاح گذشته و خودسازی و آمادگی ورود به ماه مبارک رمضان است و امیدوارم همه توفیق درک برکات این ماه‌های عزیز را داشته باشیم.

وی دادگاه انقلاب اسلامی را با تأکید بر قید اسلامی این نهاد مهم ارزیابی کرد و گفت: این نهاد به خاطر صلاحیتش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چون حافظ نظام است و به فرموده امام خمینی رضوان الله تعالی علیه حفظ نظام از اوجب واجبات است. با توجه به خونهای ارزشمندی که از سوی اعضای این نهاد به پای انقلاب اسلامی ریخته شده، انسان احساس وظیفه و مسئولیت سنگین تری می نماید.

محسنی اژه‌ای افزود: خیلی‌ها برای کمرنگ کردن نقش دادگاه انقلاب اسلامی تلاش کردند، لکن امروز نقش و اهمیت دادگاه انقلاب اسلامی در مقابله با محاربین ، مفسدین ، گروهکهای ضد انقلابی و باندهای مواد مخدر بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: مشی و گفتمان و عمل ما باید به گونه‌ای باشد که موجب اعتبار و ارتقاء جایگاه و حیثیت دادگاه انقلاب اسلامی است. ما باید برای ادای این مسئولیت سنگین همواره از خداوند متعال استمداد کنیم.

دادستان کل کشور در ادامه گفت: مشورت کردن قاضی با خبرگان و متخصصین هیچ منافاتی با استقلال قاضی ندارد. مشورت کنید ولی تصمیم نهایی را خودتان بگیرید. مباحثه و تبادل نظر پیرامون قوانین ابلاغی من جمله قانون مجازات اسلامی را جدی بگیرید.

محسنی اژه‌ای گفت: از آنجا که مجرمینی که شما با آنها سروکار دارید عموماً بصورت سازمانی و تشکلیلاتی و برنامه کاری می کنند شما هم بایستی از این منظر به آنها نگاه کنید، اگر بصورت فردی نگاه شود رسیدگی ناقص و حقوق جامعه پایمال می گردد.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت ضابطین در انتقال همه مسائل و سرنخهای خود در کیس ها و پرونده های امنیتی و غیره به دستگاه قضائی مسئولیت قضات بسیار سنگین است.

دادستان کل کشور گفت: باید سعی کنیم اشراف خود را در مراحل دستگیری و رسیدگی افزایش دهیم تا حقوق متهم و خانواده او نیز ضایع نگردد به ویژه در رابطه با بازدید از محلها یا منازل، قرارهای صادره، بازداشت‌های موقت، حبس انفرادی و وسایل توقیفی نظارت کافی صورت پذیرد.

وی در پایان از ریاست محاکم انقلاب اسلامی تهران خواستند تا حد امکان مجموعه فضای روانی کارکنان و قضات را به گونه ای سامان دهند که آقایان و خانمها بدون دغدغه به انجام وظایف خود بپردازند و با توجه به عوارض کار سنگین قضائی دوستان از رسیدگی به خانواده ها غفلت نکنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها