امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20343
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 92
حجت‌الاسلام «حمید مشهدی‌آقایی» معاون فرهنگی رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حجت‌الاسلام «حمید مشهدی‌آقایی» معاون فرهنگی رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پورتال مرکز رسیدگی به امور مساجد با آدرس www.masjed. ir  که در روز ولادت حضرت زهرا(س) رونمایی شد، در دهه تکریم فعالیتی پویا خواهد داشت و در روز جهانی مسجد تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی این پورتال ادامه داد: این پایگاه با هدف تامین محتوای مورد نیاز ائمه مساجد در مناسبت‌های مختلف و همچنین شبکه‌سازی در بین مساجد به منظور تبادل تجربیات و اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها ایجاد شده است که در روز جهانی مسجد به عنوان پایگاه جامع محتوایی و الگویی معرفی می‌شود.

مشهدی‌آقایی با اشاره رونمایی از لوح فشرده «آیینه محراب» که دایرة‌المعارف تصویری مساجد تهران و برخی از مساجد برجسته ایران و جهان است، اظهار داشت: در این روز علاوه بر لوح‌فشرده «آیینه محراب» از کتاب جامع مقررات و قوانین مرتبط با مسجد رونمایی می‌شود.

وی افزود: کتاب 400 صفحه‌ای «قوانین و مقررات مرتبط با مساجد»، شامل اطلاعاتی است که از ابتدای انقلاب اسلامی ایران در این حوزه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی، هیئت دولت و نهادهای مرجع قرآنی صورت گرفته که به صورت کتاب درآمده و قابل دسترسی برای ائمه جماعت، هیئت امنای مساجد و همچنین نهادهای فرهنگی مرتبط با حوزه فعالیت‌های مساجد است.

معاون فرهنگی رسیدگی به امور مساجد، تکمیل و توزیع لوح فشرده آموزش «قرائت احسن نماز» را که توسط پنج نفر از اساتید ممتاز قرائت تهیه شده است یکی دیگر از برنامه‌های روز جهانی مساجد عنوان کرد و گفت: این لوح فشرده در روز جهانی مساجد با هدف زیباترشدن قرائت نماز عرضه خواهد شد و پس از آن اساتیدی به مساجد اعزام می‌شوند و نتایج استفاده از این لوح فشرده را گزارش خواهند داد.
وی درباره ایفای نقش پنج نفر از اساتید حفظ و تلاوت قرآن در تهیه این محصول افزود: این اثر توسط آقایان «سیدمحمدمهدی طباطبائی»، «محمد حاج‌ابوالقاسم»، «محمدمهدی مشایخی»، «سیدمحمدجواد موسوی درچه‌ای» و همچنین «موسی صفی‌خانی» تنظیم شده است،

مشهدی آقایی  در پایان تصریح کرد: در اجلاس سراسری روز جهانی مسجد از کسانی که در راه تبلیغ و ترویج فعالیت‌های مختلف و همچنین خدمت به مسجد تلاش کردند، همچون خیران و معمارانی که در ساخت و عمران مساجد نقش داشتند، شبکه‌ها و خبرگزاری‌هایی  که در این زمینه فعالیت کردند، تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار