امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20345
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 223
«احمد لیایی» کارشناس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تلاوت «محمد ...

«احمد لیایی» کارشناس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تلاوت «محمد مشمول» در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی گفت: آقای مشمول در این مسابقات از آیه 34 تا 39 سوره مبارکه «توبه» تلاوت کرد و در مجموع تلاوت وی خیلی خوب بود، البته این تلاوت اشکالاتی هم داشت که به آنها اشاره می‌کنیم.

نفس مشمول خوب و قوی بود

وی نفس مشمول را بسیاری قوی ارزیابی کرد و گفت: فراز اول تلاوت مشمول طولانی بود اما وی توانست با بهره‌گیری از نفس قوی خود این فراز را به پایان برساند.

لیایی با اشاره به اینکه مشمول در ابتدای تلاوت استرس داشت گفت: نکته‌ای که مشهود بود اضطراب مشمول در ابتدای تلاوت بود اما هر چه پیش رفت این اضطراب کم شد، همچنین وی با نفس خوب این استرس را پوشش داد.

بیات، نهاوند و رست دستگاه‌های اجرا شده توسط مشمول

این استاد قرآن کریم در خصوص دستگاه‌‌های اجرا شده توسط مشمول در این تلاوت گفت: نماینده کشورمان تلاوت خود را در دستگاه‌های «بیات»، «نهاوند» و «رست» انجام داد و کار را در مقام بیات به اتمام رساند.

نماینده کشورمان در برخی از جاها دچار گرفتگی صدا شد

لیایی از گرفتگی صدای مشمول در این تلاوت خبر داد و گفت: در اواخر آیات 34 و 36 صدای مشمول دچار گرفتگی شد و قفله  آیه 37 را نتوانست با پرده خوبی به پایان برساند، همچنین وی در پایان آیه 38 هم قفله را به خوبی جمع نکرد، اما تحریر‌های خوبی داشت و در تجوید و وقف و ابتدا هم مشکلی نداشت.

وی در خصوص سایر اشکالات تلاوت مشمول گفت: نماینده کشورمان دو مورد در ردیف‌خوانی و دو مورد هم در خروج از ردیف صدا مشکل داشت.

تلاوت مشمول در مجموع خوب و قوی بود

لیایی در مجموع تلاوت مشمول را خوب ارزیابی کرد و گفت: تلاوت مشمول در مجموع خوب بود و جمعیت حاضر در سالن هم از اجرای او لذت بردند و امیدوارم نماینده کشورمان بتواند به مقام اول این مسابقات دست پیدا کند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها