امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20348
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرگزار فارس،‌3 مدرسه ابتدایی ساخته شده توسط مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت که شامل 10 کلاس درس است، در روستاهای دستجرد، خانلق و باش محله ...

به گزارش خبرگزار فارس،‌3 مدرسه ابتدایی ساخته شده توسط مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت که شامل 10 کلاس درس است، در روستاهای دستجرد، خانلق و باش محله امروز رسما افتتاح شد تا بتواند از اول مهرماه میزبان کودکان ساکن در این روستاها باشد.
با بهره برداری از این مدارس، تعداد اماکن درسی ساخته شده توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم کشور به 212 باب رسید.
این روستاها از توابع شهرستان های اسفراین، شیروان و فاروج است و تا پیش از این فاقد مدرسه مناسب برای تحصیل کودکان روستایی بود.
بنیاد برکت مبلغ 3 میلیارد و 840 میلیون ریال از اعتبارات ساخت این سه مدرسه را متعهد شده بود تا تحولی مثبت در خصوص شرایط آموزشی این مناطق ایجاد کند.
این سه مدرسه 807 متر مربع زیر بنا دارد و از 3420 متر مربع محوطه سازی برخوردار است تا بهترین شرایط استاندارد را برای تحصیل این کودکان فراهم کند.
براساس دستور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب توجه ویژه به ایجاد و توسعه فضاهای آموزشی به عنوان مکمل فعالیت‌های کار آفرینی در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور، از سال 86 در دستور کار بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرارگرفته است.
این بنیاد اجتماعی و عام المنفعه درصدد است براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی ساخت مدارس برکت را تا یک هزار مدرسه در 1000 روستا و منطقه محروم کشور به تناسب نیاز، افزایش دهد که این هدف در سال های گذشته با جدیت دنبال شده است.
بنیاد برکت برنامه ریزی و انعقاد قرارداد برای ساخت 1421 کلاس درس درقالب 323 مدرسه را در روستاهای محروم 30 استان کشور انجام داده است و اهداف پیش بینی شده در این طرح با سرعت عملی جهادگونه توسط مدرسه سازان بی نام این بنیاد دنبال شده است.
در سال 91 ساخت 62 باب مدرسه توسط بنیاد برکت به اتمام رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت تا شمار دیگری از فرزندان ایران زمین از نعمت تحصیل در فضای مناسب برخوردار شوند.
این مدارس در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و فنی و حرفه ای هستند و هزاران دانش آموز روستایی را تحت پوشش خود قرار می دهند.
ساخت مدارس برکت با حمایت مالی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته کشور ، تحولی اساسی و امیدوارکننده را در میان ساکنان این مناطق بوجود آورده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها