امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20349
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 79
«محمدجواد پیشوایی» مدیر بخش «قرآن، آموزگار دل‌ها» دربیست‌ویکمین نمایشگاه قرآن در خصوص این بخش گفت: بخش آموزش نمایشگاه قرآن با عنوان «آموزگار دل‌ها» ...

«محمدجواد پیشوایی» مدیر بخش «قرآن، آموزگار دل‌ها» دربیست‌ویکمین نمایشگاه قرآن در خصوص این بخش گفت: بخش آموزش نمایشگاه قرآن با عنوان «آموزگار دل‌ها» به وزارت آموزش و پرورش محول شده که در این بخش 12 غرفه فعالیت می‌کنند.

وی در خصوص فعالیت‌های بخش «آموزگار دل‌ها» اظهار داشت: سبک زندگی قرآنی و اسلامی، قرآن در آیینه هنر، نقاشی و تصویرگری آیات قرآن و کارهای هنری دانش‌آموزان مانند سفال، برخی از برنامه‌های ما در این بخش است.

آموزش هوشمند قرآن و آموزش به دانش‌آموزان استثنایی

مدیر بخش «قرآن، آموزگار دل‌ها» از آموزش هوشمند قرآن کریم در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال با استفاده از تابلوی الکترونیکی هوشمند و ارائه بسته‌های سه دقیقه‌ای آموزش روخوانی و تجوید، نوجوانان و علاقه‌مندان را در این زمینه‌ها آموزش می‌دهیم، همچنین یکی دیگر از برنامه‌های ما در این غرفه، آموزش کار با تابلوی هوشمند الکترونیکی است.

پیشوایی از برگزاری غرفه دانش‌آموزان استثنایی مانند سال گذشته خبر داد و گفت: امسال هم مانند سال گذشته با برگزاری غرفه دانش‌آموزان استثنایی به افراد نابینا، ناشنوا و کم‌توان ذهنی آموزش‌هایی را ارائه می‌کنیم.

قصه گویی و تئاتر قرآنی در بخش آموزگار دل‌ها

مدیر بخش آموزگار دل‌ها از برپایی غرفه قصه‌گویی قرآنی در این بخش خبر داد و گفت: در بخش دیگری از نمایشگاه امسال، قصه‌های قرآنی را برای دانش‌آموزان شرح می‌دهیم، همچنین در این بخش برخی از قصه‌های قرآنی به صورت تئاتر به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اطلاع‌رسانی از برنامه‌های قرآنی آموزش و پرورش در نمایشگاه امسال گفت: امسال طرح‌های قرآنی آموزش و پرورش مانند طرح حفظ، مدارس قرآن و در محضر قرآن در غرفه اطلاع‌رسانی تشریح می‌شود، همچنین در غرفه دیگری با عنوان قرآن در آیینه علوم به بحث نجوم، فیزیک و شیمی می‌پردازیم.

پیشوایی از حضور سازمان پژوهش آموزش و پرورش در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: سازمان پژوهش آموزش و پرورش با برپایی غرفه‌ای در نمایشگاه قرآن، مؤلفان کتب درسی را به نمایشگاه دعوت و آنان به سؤالات دانش‌آموزان و اولیا پاسخ می‌دهند.

برگزاری کرسی‌های تلاوت دانش‌آموزی و دوره‌های ختم قرآن

مدیر بخش آموزگار دل‌ها از برگزاری دوره‌های ختم قرآن کریم در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما در نمایشگاه امسال برگزاری دوره‌های ختم قرآن کریم به همراه برپایی محافل انس با قرآن است که هر شب با حضور 100 نفر از دانش‌آموزان تهران و حومه برگزار می‌شود، همچنین در این محافل قاریان برگزیده دانش‌آموز تلاوت خواهند کرد.

برگزاری چهار نشست تخصصی با حضور نخبگان سمپاد

وی از برگزاری چهار نشست تخصصی در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: در بخش آموزگار دل‌ها، چهار نشست تخصصی با حضور صدها نفر از فرهنگیان، مربیان و کارشناسان آموزش و پرورش برگزار می‌شود و در آن، نیازها و شاخص‌های توسعه فرهنگ قرآنی بررسی خواهد شد، همچنین در این نشست‌ها، دانش‌آموزان نخبه سمپاد هم حضور دارند.

پیشوایی در پایان از اجرای سرود توسط گروه سرود ناشنوایان در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: امسال گروه سرود ناشنوایان با حضور در نمایشگاه قرآن به اجرای برنامه در سطح کل نمایشگاه و محافل خواهند پرداخت.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها