امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20350
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 261
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسداله عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از جلسه با وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درباره چگونگی اجرای طرح ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، اسداله عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از جلسه با وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درباره چگونگی اجرای طرح پزشک خانواده اظهارداشت: هفته گذشته درخصوص چگونگی و اجرای طرح پزشک خانواده جلسه‌ای با وزیر بهداشت داشتیم و به تفاهم خوبی نیز رسیدیم و از نظرات دستگاه‌های مختلف در این زمینه استفاده کردیم.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته حرف‌های ضد و نقیضی درباره عدم اجرای طرح پزشک خانواده شده از سوی برخی مطرح شده بود، بیان داشت: هم‌اکنون اتفاق نظری بین وزارت بهداشت و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در موضوع اجرای طرح پزشک خانواده وجود دارد.

عباسی اضافه کرد: هر دو وزارتخانه عزم خود را جزم کرده‌اند تا این کار مهم را در این دولت به یادگار بگذاریم تا مردم بتوانند از ثمرات آن استفاده کامل داشته باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طرح نظام ارجاع پزشک خانواده در چند استان به صورت پایلوت انجام شد و حالا بنا داریم این طرح را در تهران اجرا کنیم به طوریکه هفته گذشته بستر اجرای طرح در تهران کلید خورد.

عباسی با اشاره به اینکه طرح پزشک خانواده به صورت پایلوت در استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، فارس، یزد ،گیلان و فارس به صورت پایلوت اجرا شده است، گفت: نتایج پایلوت طرح به دست آمده است و با اصلاح برخی از موارد، طرح در فاز بعدی اجرا می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره منابع و اعتبارات طرح پزشک خانواده گفت: این منابع قرار است از طریق معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به وزارت بهداشت پرداخت شود و این وزارتخانه آن را در اختیار بیمه‌ها قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: مشکلی درخصوص تأمین اعتبار وجود ندارد ضمن اینکه رئیس جمهور دستور ویژه‌ای برای پرداخت اعتبارات لازم را داده است به طوری که وزارت بهداشت بعنوان مجری و وزارت تعاون بعنوان پشتیبان اجرای طرح پزشک خانواده خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم طرح پزشک خانواده به طور کامل اجرا شود ضمن اینکه تنها مسئولان اجرا کننده و پاسخگوی طرح پزشک خانواده بنده و وزیر بهداشت هستیم.

عباسی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این ظرفیت وجود دارد که طرح پزشک خانواده در کل کشور اجرا شود.

وی در ادامه به پرداخت مطالبات داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: انشاالله طی هفته آینده تامین اجتماعی مطالبات خود را تا پایان سال 91 تسویه خواهد کرد ضمن اینکه در تلاش هستیم سازمان بیمه سلامت نیز بدهی‌های خود را تا پایان تیرماه با مراکز درمانی تسویه کند.

عباسی اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان جلسه شورای عالی بیمه درباره عملکرد سازمان بیمه سلامت تشکیل خواهد شد و عملکرد این سازمان را از زمان تشکیل بررسی خواهد کرد تا مشخص شود در چه مرحله‌ای قرار داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اعتبارات طرح پزشک خانواده گفت: جمعیت تهران ثابت نبوده و از سایر استان‌ها به آن مراجعه می‌کنند و ساز و کار پوشش طرح پزشک خانواده پیش‌بینی شده است و 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات لازم برای اجرای طرح پزشک خانواده توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و براساس بودجه‌ای که تخصیص داده شده است به وزارت بهداشت پرداخت خواهد شد و براساس تفاهم‌نامه‌هایی که صورت گرفته وزارت بهداشت اعتبارات تخصیص شده را در اختیار بیمه‌ها قرار خواهد داد.

عباسی تصریح کرد: تا به حال 2 هزار و 500 نفر در تهران برای پزشک خانواده ثبت‌نام کرده‌اند ضمن اینکه ثبت‌نام از متقاضیان ادامه دارد و انشاالله این کار مهم شکل خواهد گرفت و شاهد کاهش هزینه‌های درمانی مردم خواهیم بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها