امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20354
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 230
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدحسن طریقت منفرد پس از جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص چگونگی و نحوه اجرای طرح پزشک خانواده در جمع ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدحسن طریقت منفرد پس از جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص چگونگی و نحوه اجرای طرح پزشک خانواده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر بودجه دولت قبل از عید تصویب می‌شد مطمئناً طرح پزشک خانواده نیز زودتر از اینها کلید می‌خورد.

وی تصریح کرد: هفته گذشته بودجه دولت ابلاغ شد و جلسه‌ایی که با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری داشتیم تأکید شد که ردیف بودجه‌ای برای پزشک خانواده تخصیص داده شده و این بودجه کاملاً پرداخت خواهد شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: هفته گذشته اجرای طرح پزشک خانواده را در تهران شروع کرده‌ایم و به این نتیجه رسیدیم که باید همزمان با اجرای طرح پزشک خانواده در تهران آن را در استان‌های دیگر اجرا کنیم.

طریقت منفرد ادامه داد: برای اجرای طرح پزشک خانواده 2 هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی تأکید کرد: براساس تأکید معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری اعتبارات به موقع به وزارت بهداشت تزریق خواهد شد و مشکلی برای اجرای طرح نداریم.

وزیر بهداشت ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده پزشکانی که در طرح پزشک خانواده شرکت کنند حق الزحمه آنها به روز پرداخت خواهد شد که این امر از طریق سامانه الکترونیک صورت می‌گیرد.

طریقت منفرد تأکید کرد: با توجه به اینکه بنا داریم طرح پزشک خانواده را در سطح کشور اجرا کنیم سامانه‌ای نیز برای این منظور تهیه شده است که از ابتدا و از زمان تشکیل پرونده بیماران این سامانه فعال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم با 8000 پزشک در استان تهران و نیز با 35 هزار پزشک در سراسر کشور با روش قدیمی قرارداد ببندیم، تصریح کرد: همانطور که در 9 سال گذشته علی‌رغم تلاش‌های انجام شده و تاکید دولت طرح پزشک خانواده با موفقیت همراه نبود، مجبوریم سیستم الکترونیکی در کشور راه‌اندازی کنیم که در همه ابعاد، طرح پزشک خانواده را پوشش دهد.

وزیر بهداشت ادامه داد: براساس این سامانه، پرداخت روزآمدی که توسط ستاد اجرایی پزشک خانواده (که شامل بیمه‌ها، وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان نظام پزشکی) انجام می‌شد، از این پس از طریق سازمان برنامه و بودجه به حساب بیمه‌ها واریز خواهد شد.

طریقت منفرد با تاکید بر اینکه امیدواریم طرح پزشک خانواده از طریق سامانه الکترونیک در سراسر کشور اجرا شود، ادامه داد: اعتبار این طرح در قانون بودجه پیش‌بینی شده و مورد تعهد سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است.

وزیر بهداشت در مورد نحوه ثبت‌نام پزشکان و نیز مردم در سامانه پزشک خانواده، تصریح کرد: پزشکان در سامانه الکترونیک به نشانی www.1590.ir ثبت‌نام کرده و بیماران از طریق این سامانه لیست پزشکان را دریافت می‌کنند و براساس انتخاب خود می‌توانند پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنند این سامانه همان سامانه‌ای است که بدون دردسر یارانه 75 میلیون نفر جمعیت کشور را بدون اشتباه می‌پردازد و احتمال تخلف، دخل و تصرف و هرگونه اشتباه را به صفر می‌رساند.

طریقت منفرد افزود: همه فعالیت‌های مربوط به پزشک خانواده از این پس به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و مراحل ثبت‌نام، تشکیل پرونده بیمار، عقد قرارداد و پرداخت مطالبات از طریق این سامانه و به روز انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: طرح پزشک خانواده حتی در کشورهایی که 40 سال است در حال انجام آن است همواره با تغییراتی همراه بوده است و این طرح ممکن است در ابتدا نارسایی‌های خود را داشته باشد، اما اگر بتوانیم در یک ماه آینده پرونده الکترونیک بیماران را تشکیل بدهیم به همین اندازه می‌توانیم قدمی رو به جلو برداریم.

طریقت بیان داشت: طرح پزشک خانواده تکلیف قانونی است و ما بنا داریم مقدمات اجرای آن را تا قبل از دولت جدید فراهم کنیم به طوری که طرح پزشک خانواده در همین روزها در کل کشور اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها