امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2036
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 282
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از رویترز، چین در واکنش به گزارش سالانه حقوق بشری واشنگتن، آمریکا را متهم به جاسوسی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از رویترز، چین در واکنش به گزارش سالانه حقوق بشری واشنگتن، آمریکا را متهم به جاسوسی از شهروندان خود، تبعیض علیه زنان و اقلیت‌های دینی و همچنین ناتوان در مقابله با کنترل اسلحه کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر برای سال 2012، محدودیت‌های شدید علیه حقوقدانان و نیز تصویب قوانینی در ممنوع کردن آزادی بیان، آزادی اجتماعات و آزادی مذهب را مورد انتقاد قرار داده است.

گزارش حقوق بشری آمریکا که هر سال منتشر می‌شود از نقض گسترده حقوق بشر در چین نیز شدیدا انتقاد کرده بود.

در گزارشی که خبرگزاری رسمی چین در واکنش به گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا منتشر کرده آمده است؛ آمریکا بهتر است به مشکلات خود رسیدگی کند و در جایگاهی نیست که درباره جهان قضاوت کند.

پکن می‌گوید که واشنگتن چشم خود را به روی وضعیت اسفناک حقوق بشر در آمریکا بسته است و هرگز در مورد آن یک کلمه هم نمی‌گوید.

شینهوا نوشت: پلیس آمریکا در بیشتر موارد دچار سوء استفاده از قدرت شده و در سال 2012 بیشتر زنان آمریکایی قربانی خشونت خانگی و مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

زندگی و امنیت شخصی شهروندان آمریکا از طرف دولت مورد تعرض قرار میگیرد و به اندازه کافی از آن محافظت نمی‌شود.

این گزارش همچنین می‌گوید که آمریکا در برابر کنترل خشونت‌های ناشی از حمل سلاح با شکست مواجه شده است و این مساله باعث افزایش خطرات جان شهروندان این کشور شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها