امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20378
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۳۹
تعداد بازدید: 87
«انس الشامی»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق افزود: آنچه امروزه شاهد روی دادن آن ...

«انس الشامی»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق افزود: آنچه امروزه شاهد روی دادن آن در مصر هستیم، مرحله جدیدی از سناریو بزرگی است که از لحظات اول «بهار عربی» نامیده شد.

الشامی همچنین گفت: حوادثی که مصر امروزه شاهد آن است، توطئه علیه اخوان‌المسلمین نیست، چون احزاب مذهبی و دینی که در مصر تشکیل شده‌اند، از پایه و اساس مشکوک هستند و همه ما به عنوان جزئی از امت عربی و امت اسلامی می‌دانیم که این احزاب شکل گرفته و تأسیس شدند.

این نماینده پارلمان سوریه ادامه داد: آنچه امروز در مصر روی می‌دهد، اجرای بخشی از طرحی جدید است که در باطن و مضمون بر تقسیم جهان عرب به کشورهای کوچک و بر اساس تقسیم‌ بندی‌های طایفه‌ای، مذهبی و نژادی تکیه می‌کند.

وی افزود: حوادثی که در مصر روی می‌دهد، بر بحران سوریه تاثیر مثبت می‌گذارد، چون اقدام مصر به قطع روابط با سوریه موجب ایجاد شکاف در افکار عمومی جهان عرب و جامعه مصر شد، در حالی‌که باید توجه داشت، هرآنچه امروز در جهان عرب می‌گذرد، با هدف تجزیه و نابودی این جهان صورت می‌گیرد تا زمینه برای اجرای مهمترین و اصلی‌ترین طرح یعنی طرح «برنارد لوئیس» یهودی فراهم شود.

این نماینده پارلمان سوریه سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که آنچه بهار عربی خوانده می‌شود، در واقع بهانه‌ای برای تحقق آشوب و هرج و مرجی است که سال‌ها پیش بشارت دهنده آن برای ما آمریکا از طریق ایجاد تفرقه در جهان عربی و اسلام بود، به ویژه حوادثی که امروزه در کشورهایی همچون سوریه و مصر و دیگر کشورهای منطقه می‌گذرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها