امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20386
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۳۹
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ژنرال عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع 58 ساله مصر است که جوان‌ترین عضو شورای عالی نظامی این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ژنرال عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع 58 ساله مصر است که جوان‌ترین عضو شورای عالی نظامی این کشور است.

وی در قاهره به دنیا آمد و در سال 1977 وارد ارتش شده، در سال 2012 توسط محمد مرسی به سمت وزارت دفاع مصر گمارده شد و جانشین سپهبد طنطاوی شد.

السیسی پیش از رسیدن به کرسی وزارت دفاع مدیر واحد اطلاعات نظامی در ارتش بود و همیشه بر حفظ نقش مستقل ارتش مصر تاکید داشته است.

این ژنرال مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم نظامی از دانشگاه ارتش در قاهره گرفته و برای ادامه تحصیل به انگلستان سفر کرد و در سال 1992 موفق به کسب درجه کارشناسی ارشد در رشته علوم نظامی در این کشور شد.

او طی سال‌ها به دلیل سمت اطلاعاتی که داشته با بسیاری از مقامات اخوان المسلمین آشنایی دارد و رهبران اخوان نیز وی را به خوبی می شناسند، چراکه پس از سرنگونی حسنی مبارک در سال 2011 رایزنی‌های فشرده‌ای با جریانات‌ و احزاب اسلامگرای مصر داشت؛ هرچند زمانی که به سمت وزارت دفاع گمارده شد شایعات زیادی درباره وابستگی وی به اخوان المسلمین مطرح شده بود.

ژنرال السیسی با غرب نیز روابط محکمی دارد، او علاوه بر تحصیل در انگلیس به آمریکا نیز سفر کرده و در آنجا آموزش‌های ویژه اطلاعاتی دیده است.

السیسی در پرونده آزاد کردن گلعاد شالیت سرباز اسرائیلی گروگان گرفته شده توسط حماس نیز نقشی فعال داشت.

اکنون السیسی طراح حرکت ارتش علیه دولت مرسی است تا با برکناری وی قدرت را دوباره به نظامیان در مصر بازگرداند، هرچند وی مدعی است که علاقه‌ای به در اختیار داشتن قدرت ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها