امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20393
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۳۹
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پایگاه خبری «الیوم السابع» به نقل از منابع آگاه نظامی و قضایی تأکید کرد که «عدلی منصور» رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پایگاه خبری «الیوم السابع» به نقل از منابع آگاه نظامی و قضایی تأکید کرد که «عدلی منصور» رئیس دادگاه قانون اساسی مصر امروز (پنجشنبه) به عنوان رئیس جمهور موقت در برابر مجمع عمومی دادگاه قانون اساسی، مصر سوگند یاد خواهد کرد.

این اقدام در پی صدور بیانیه ارتش و برکناری «محمد مرسی» صورت گرفته است.

ساعاتی بعد از پایان ضرب الاجل ارتش به نیروهای سیاسی برای محقق کردن مطالبات مردم مصر، «عبدالفتاح سیسی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه ای مرسی را از قدرت برکنار کرد و عدلی منصور را به عنوان رئیس جمهور موقت برگزید.

این بیانیه پس از دیدار فرمانده نیروهای مسلح با رهبران جریان های سیاسی و مذهبی و ملی مصر صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه همچنین قانون اساسی مصر تعلیق و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد؛ سیسی تأکید کرد که نیروهای مسلح در فرایند سیاسی کشور دخالت نخواهند داشت.

در پی صدور نقشه راه ارتش مخالفان مرسی در میادین اصلی شهر شادی کردند و نیروهای مسلح و گارد رباست جمهوری در کنار مردم حضور یافت.

از سوی دیگر در پی بهت  حامیان مرسی، گزارش هایی از درگیری حامیان مرسی با نیروهای ارتش نیز منتشر شده است.

مرسی نیز بیانیه ارتش را کودتای تمام عیار علیه دولت خود خواند و از حامیان خود خواست به اعتراض های مسالمت آمیز ادامه دهند.

روز 30 ژوئن میلیونها مصری مخالف مرسی در قالب جریان «تمرد» با حضور در میدان التحریر و خیابان های منتهی به قصر اتحادیه و القبه و 7 استان دیگر کشور خواستار برکناری مرسی شدند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها