امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2040
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 316
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «برنی اکلستون» رئیس مسابقات فرمول یک، اقدام دولت بحرین برای میزبانی مسابقات فرمول یک را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «برنی اکلستون» رئیس مسابقات فرمول یک، اقدام دولت بحرین برای میزبانی مسابقات فرمول یک را «احمقانه» خوانده است.

به گزارش رسانه دولتی بی‌بی‌سی، آقای اکلستون گفته برگزاری این مسابقات در بحرین به مخالفان سیاسی در این کشور فرصت عرض اندام می‌دهد.

بحرین از روزهای نوزدهم تا بیست و یکم آوریل میزبان مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک بوده است.

در همین حال، معترضان بحرینی در اعتراض به سرکوب‌گری‌های اخیر در این کشور به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود به میزبانی بحرین در این مسابقات را اعلام کرده‌اند.

معترضان می‌گویند میزبانی منامه در مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک، به رژیم آل خلیفه مشروعیت می‌بخشد و این مسئله سوء استفاده از حقوق مردم بحرین به شمار می‌آید.

در همین حال نیروهای امنیتی بحرین چندین نفر را به خاطر حضور در اعتراضات ضد رژیم در شهر منامه پایتخت این کشور بازداشت کرده‌اند.

مردم بحرین می‌گویند نهاد مدیریتی مسابقات فرمول یک (FIA) با توجه به سرکوب وحشیانه اعتراضات مسالمت آمیز مردمی از سوی رژیم آل خلیفه، باید برگزاری این مسابقات در بحرین را لغو کند. برگزاری این مسابقات در بحرین، در سال 2011 با توجه به گسترش اعتراضات مردمی علیه رژیم آل خلیفه، لغو شد. اگرچه این رقابت در سال 2012 با وجود اعتراضات گسترده مردمی، در بحرین برگزار شد.

مردم بحرین با وجود سرکوب وحشیانه از سوی رژیم آل خلیفه، از اواسط فوریه 2011 اعتراضاتی علیه رژیم حاکم برگزار کرده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها