امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20404
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۸
تعداد بازدید: 66
هادی معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: خواب‌آلودگی می‌تواند ناشی از کمبود خواب باشد؛ اگر چه بسیاری از افراد بیان می‌کنند ...

هادی معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: خواب‌آلودگی می‌تواند ناشی از کمبود خواب باشد؛ اگر چه بسیاری از افراد بیان می‌کنند که به طور کامل خوابیده‌اند اما شاید نیاز فیزیولوژیک بدن آنها به خواب بیشتر از 8 ساعت باشد.

استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: افرادی که به  افسردگی مبتلا هستند، ممکن است از نظر طول زمان به طور مناسب خوابیده باشند اما چون خوابشان دارای کیفیت نیست خستگی را برطرف نمی‌کند و این افراد در طول روز احساس خواب‌آلودگی می‌کنند.

این روانپزشک ادامه داد: مصرف بعضی از داروها نیز باعث می‌شود، افراد در طول روز احساس خواب‌آلودگی داشته باشند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: افرادی که در محیط‌های ساکت کار می‌کنند یعنی محیط‌هایی که در آن از صدای بوق و ماشین و سر و صداهای زائد خبری نیست، در محل کار احساس خواب‌آلودگی می‌کنند.

معتمدی نوع و حجم تغذیه را در ایجاد خواب‌آلودگی مؤثر دانست و گفت: واضح است که بعد از یک ناهار سنگین افراد احساس می‌کنند که نیاز به خواب دارند.

استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: نوع غذا نیز می‌تواند احساس خواب‌آلودگی در فرد ایجاد کند مثلاً ماست و دوغ که اصطلاح غذای سرد به آن اطلاق می‌شود می‌تواند احساس خواب‌آلودگی در فرد ایجاد کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار