امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20407
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۸
تعداد بازدید: 92
"محیی الدین الغندور" نماینده اسبق پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس، سیطره جماعت اخوان المسلمین بر قدرت را عامل بحران فعلی مصر خواند و ...

"محیی الدین الغندور" نماینده اسبق پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس، سیطره جماعت اخوان المسلمین بر قدرت را عامل بحران فعلی مصر خواند و گفت: عدم تمایل اخوان المسلمین به مشارکت دیگران در قدرت، مقوله معروف ابوسفیان که می‌گفت "قدرت به شما رسید پس آن را در بربگیرد" را برایم تداعی می‌کند.

وی با بیان اینکه اخوان المسلمین پس از 80 سال به قدرت رسیدند؛ افزود: جماعت اخوان المسلمین حاضرند خون همه ملت مصر ریخته شود ولی بر سر قدرت باقی بمانند.

الغندور با بیان اینکه از بدو به قدرت رسیدن اخوان المسلمین در مصر هیچ اقدامی به سود مسلمانان انجام ندادند، افزود: آنچه اخوان المسلمین طی یک سال گذشته در مصر انجام دادند؛ تلاش برای سیطره کامل بر همه مسئولیت‌های دولتی در کشور است تا بدینوسیله همه سمت‌های مدیریتی سراسر مصر را در دست بگیرند. این در حالی است که مصر بسیار بزرگتر و با عظمت‌تر از آنهاست.

وی با یاد آوری مقوله معروف حسن البنا بنیانگذار اخوان المسلمین که گفت "اخوان المسلمین نه برادرند و نه مسلمان"، افزود: این جماعت یک طرح و پروژه ویژه‌ای را دنبال می‌کنند و هیچ طرح و برنامه اسلامی ندارند و دنبال نمی‌کنند ولی با شعارهایی که سر می‌دهند توانستند مردم را فریب دهند.

الغندور با بیان اینکه می‌توان مردم را برای مدت کوتاه فریب داد ولی مدت این فریب دوام چندانی نمی‌یابد، افزود: جماعت اخوان المسلمین در یک سال گذشته هم خود را رسوا کردند و هم طرح و برنامه‌ آنها در وابستگی به آمریکا و رژیم صهیونیستی افشا شد.

نماینده اسبق پارلمان مصر اخوان المسلمین افزود: برای اخوان المسلمین هدف وسیله را توجیه می‌کند و لذا در مسیر منافع خود حاضرند همه چیز حتی دینشان را قربانی کنند.

الغندور با بیان اینکه اخوان المسلمین به خواسته مردم مبنی بر کناره گیری از قدرت گوش فرا نمی‌دهند؛ پیش بینی کرد که مصر شاهد درگیری‌های خونینی بین موافقان و مخالفان مرسی خواهد بود.

وی پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال سنت شدن ریختن مخالفان رئیس جمهور به میادین اصلی و سر دادن شعارهایی در راستای استعفای رئیس جمهور گفت: هر رئیس جمهوری که ظالم باشد، سرنگون خواهد شد و این حق مردم است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها