امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20408
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۸
تعداد بازدید: 65
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، عمرو موسی رئیس حزب کنگره و عضو جبهه نجات و از عناصر مخالف دولت محمد مرسی بعد از قرائت بیانیه ارتش در برکناری ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، عمرو موسی رئیس حزب کنگره و عضو جبهه نجات و از عناصر مخالف دولت محمد مرسی بعد از قرائت بیانیه ارتش در برکناری مرسی اعلام کرد که مذاکرات برای تشکیل دولت جدید در این کشور از هم اکنون آغاز شده است.

وی همچنین در گفت‌وگو با العربیه تصریح کرد که نقشه راه بعد از تشکیل دولت مصر مشخص خواهد شد.

وی همچنین در گفت‌وگو با شبکه التحریر در مصر گفت که هیچ تصمیمی برای کاندیداتوری مجدد برای سمت ریاست جمهوری ندارد. او تاکید کرد که با احزاب هم پیمان خود نشست هایی را برگزار خواهد کرد تا در مورد مرحله آینده با آنها رایزنی کند.

موسی که از مخالفان محمد مرسی به شمار می رود، گفت که تصمیم السیسی با هیچ فشاری از سوی آمریکا مواجه نبود و حتی اگر این فشارها نیز وجود داشته باشد، با وجود اینکه این فشارها مردود است، اما روش ارتش مشخص است و در راستای حس ملی پاسخ به تمایلات ملت گام برمی دارد.

در پی پایان ضرب الاجل 48 ساعته ارتش برای نیروهای سیاسی مصر، فرمانده نیروهای مسلح این کشور با صدور بیانیه‌ای نقشه راه آینده کشور را تعیین کرد که بر اساس آن محمد مرسی از قدرت برکنار و  قانون اساسی تعلیق و رئیس دادگاه قانون اساسی اداره امور کشور را بر عهده گرفت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها