امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20424
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۴
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قاهره، «محمد السید إسماعیل»، رئیس مرکز اسلامی علما برای بیداری مصر در تفسیری بر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قاهره، «محمد السید إسماعیل»، رئیس مرکز اسلامی علما برای بیداری مصر در تفسیری بر سخنرانی اخیر «محمد مرسی»، رئیس جمهور مصر گفت که از سخنان مرسی غافلگیر شده، چون انتظار داشت که مرسی بتواند میان دولت کنونی که در مصر حکومت می‌کند و میان خواسته‌ها و مطالبات واقعی و حقیقی مردم تفاوت قائل شود.

اسماعیل در ادامه افزود: مرکز اسلامی علما برای بیداری مصر از دموکراسی و مشروعیت حمایت و پشتیبانی می‌کند، اما برگزاری انتخابات زود هنگام از اصول و مبادی دموکراسی است که هم اکنون به یکی از خواسته‌های واقعی و حقیقی مردم مصر است که باید به آن تن داد و برنامه‌ زمانی آشکار و شفافی وضع کرد که در برکناری دولت و تشکیل دولت وحدت ملی نمود پیدا کند که در آن تمام طیف‌ها و جریان‌ها مشارکت داشته باشند، همچنین باید برنامه اقتصادی واقعی و حقیقی وضع کرد که مردم از آن احساس آرامش و امنیت کنند.

رئیس مرکز اسلامی علما برای بیداری مصر گفت: مرسی در سخنان خود بارها از کلمه فساد سخن گفت، ما نمی‌فهمیم که این فساد چگونه باید ریشه کن شود، آیا نباید رئیس قوه مجریه آن قدر قدرتمند و قاطع باشد که بتواند ریشه‌های کنونی فساد را ریشه کن کند. چنین رئیسی بالطبع باید فورا از قدرت کناره گیری کند و کس دیگری جای وی را بگیرد که بتواند با فساد مبارزه کند.

وی توضیح داد که سخنرانی رئیس جمهوری مصر فارغ از هرگونه مضمون و محتوا بود و در آن خواسته‌ها و مطالبات جمع کثیری از مردم مصر که در میدان‌ها و خیابان‌ها حضور دارند، نادیده گرفته شده و این بر پیچیدگی اوضاع بیش از پیش می‌افزاید.

اسماعیل تاکید کرد که او و مرکز اسلامی علما برای بیداری مصر حاضر است، جان خود را برای میهن فدا کند، اگر یکی از بازماندگان رژیم سابق بخواهند در مصر به قدرت برسند، چون غیر ممکن است که مصر به عقب باز گردد.

وی افزود: ما به خوبی می‌توانیم میان خواسته‌های مشروع و حقیقی مردم و دولت ناموفق تمایز قائل شویم و مرکز اسلامی علما برای بیداری مصر به طور مستمر در حال برگزاری نشست‌هایی برای بررسی اوضاع جاری در مصر است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها