امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20429
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۴
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون دولتی افغانستان، حامد کرزی شب گذشته در دیدار با «جان مکین» و «لنزی گراهام» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون دولتی افغانستان، حامد کرزی شب گذشته در دیدار با «جان مکین» و «لنزی گراهام» از اعضای مجلس سنای آمریکا در خصوص موافقتنامه امنیتی کابل- واشنگتن، روند صلح افغانستان، انتخابات آینده ریاست جمهوری و مسائل منطقه‌ای، بحث و تبادل نظر کرد.

کرزی در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفت، تصریح کرد: مردم افغانستان خواهان امضای موافقتنامه امنیتی با آمریکا هستند اما مشروط به این که این موافقتنامه باعث ثبات و تقویت نهادهای افغانستان شود.

رئیس جمهور افغانستان با مشروط کردن ادامه مذاکرات امنیتی با آمریکا خاطرنشان کرد: مذاکرات روی موافقتنامه امنیتی کابل- واشنگتن می‌تواند همزمان با آغاز مذاکرات میان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان، دوباره آغاز شود.

کرزی در ادامه گفت: اعتماد مردم افغانستان در خصوص نقش آمریکا در قبال افغانستان خدشه‌دار شده است.

این مقام افغان گشایش دفتر طالبان در قطر را یکی از این موارد عنوان کرد که مردم افغانستان اعتماد خود را نسبت به آمریکا از دست داده‌اند.

رئیس جمهور افغانستان به انتخابات آینده ریاست جمهوری در این کشور نیز اشاره کرد و گفت: افغانستان خواهان برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در زمان معین آن است.

وی تصریح کرد که دولت افغانستان به هیچ کشور خارجی اجازه مداخله در پروسه انتخابات را نخواهد داد.

در مقابل مکین و گراهام با بیان این که در عرصه اعتماد‌سازی میان کابل و واشنگتن تلاش خواهند کرد، افزودند که دیدگاه‌ها و پیام‌های کرزی را به رئیس جمهور آمریکا منتقل می‌کنند.

در پی گشایش دفتر طالبان در قطر، دولت افغانستان در واکنش به این امر مذاکرات امنیتی با آمریکا را به حالت تعلیق درآورد.

دولت افغانستان اکنون تلاش دارد که تا طالبان با شورای عالی صلح افغانستان مذاکره کند اما این گروه تاکنون حاضر به این امر نشده است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها