امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2043
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام علی محمدی در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام علی محمدی در جمع شورای معاونان و مدیران کل اوقاف وامور خیریه استان‌ها با اشاره به اجرای موفق طرح نوروزی آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی که به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اجرا شد افزود: نباید به وضع موجود و آماری که حاصل شده راضی بود، بلکه طرح‌ها و برنامه‌هایی که در این حوزه اجرایی می‌شود باید به سطح ملی و بین المللی ارتقاء یابد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه،گفت: جریاناتی در کشور همواره به دنبال سوء استفاده از اعتقادات و باورهای مردم و رواج سطح نگری و خرافه‌گرایی هستند که با اجرای طرح‌های معنوی و معرفت‌گرا در بقاع متبرکه زمینه حذف شان فراهم شده است.

وی حضور 69 میلیون نفر بار زائر در امامزادگان را ظرفیت خوبی دانست و تصریح کرد: برای سال آینده باید تا سقف 150 میلیون نفر بار زائر برای بازدید و حضور مردم در بقاع متبرکه برنامه‌ریزی شود.

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه خیمه‌های معرفت در طرح‌های فرهنگی سازمان اوقاف با استقبال مردم، علما، مسئولان، استادان و زائران مواجه شده است، ادامه داد: برنامه‌های خیمه‌های معرفت باید عام‌تر باشد تا همه اقشار جامعه را در برگیرد.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف با اشاره به لزوم راه‌اندازی دبیرخانه دائمی طرح‌های فرهنگی در ستاد سازمان و استان‌ها افزود: بهره‌گیری از روحانیان و مبلغان بومی، آراستگی ظاهری امامزاده‌ها، پاسخگویی به مردم در همه شرایط و تعامل مطلوب با مردم، زائران و مسافران از جمله بایسته‌های موفقیت طرح‌های فرهنگی در امامزادگان و بقاع متبرکه است.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به ضرورت تبلیغ فرهنگ وقف در بقاع متبرکه و امامزادگان افزود: امامزادگان کشور با یک برنامه‌ریزی مناسب باید به عرصه حضور گسترده و پرشور مردم و مرکزی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف تبدیل شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی تصریح کرد: وقف یک نهاد ممتاز دینی و یکی از برجسته‌ترین مسائل اقتصادی و اجتماعی است لذا باید برای ایجاد حماسه اقتصادی در سازمان اوقاف و ادارات برنامه ریزی شود.

حجت اسلام محمدی اضافه کرد: حماسه اقتصادی می‌تواند بخشی از سرمایه راکد موقوفات را با مشارکت بخش خصوصی به سرمایه جاری و تأثیر گذار تبدیل کند.

وی حضور گسترده مردم را در انتخابات پیش رو، میدان اصلی حماسه سیاسی دانست و افزود: مردم عزیز باید همچون گذشته با شور، صلابت و ایمان استوار به صحنه بیایند و با انتخاب رئیس جمهوری اصلح و تابع محض ولی فقیه دین خود را به نظام اسلامی ادا کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها