امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20437
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۴
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها در هجدهمین اجلاس ادواری رؤسای شورای اسلامی استان‌های سراسر کشور که با حضور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها در هجدهمین اجلاس ادواری رؤسای شورای اسلامی استان‌های سراسر کشور که با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن کنفرانس برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: در بخش اصلاح قانون انتخابات نگران این هستیم که اختیارات ما را کاهش دهند که امیدواریم در این زمینه نمایندگان مجلس شورای اسلامی تدابیر خوبی را برای شوراها و انتخابات آن داشته باشند.
وی تصریح کرد: متأسفانه در ایام انتخابات شوراها شاهد بودیم که برخی از نامزد‌ها سوءاستفاده‌هایی را انجام می‌دادند و برخی از افرادی که بیکار و یا دنبال منافع شخصی خود بودند بنا داشتند در شوراها حضور پیدا کنند.
چمران با اشاره به یکی از سخنان حضرت امام خمینی(ره) در خصوص اینکه امور محلی مردم باید به دست خود مردم باید انجام شود، گفت: به زودی و با روی کار آمدن اعضای جدید شوراها یک هزار و 240 شهردار انتخاب خواهند شد.
رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه در گزینش اعضای شوراها باید حساس‌تر عمل کرد ضمن اینکه باید از زحمات افرادی که در دوره سوم در شوراها بوده‌اند تقدیر و تشکر شود.
چمران بیان داشت: تعدد و تنوع تخصص‌ها در شوراها بسیار ارزشمند است اما متأسفانه در شوراها از حضور پزشکان و مهندسین شاهد هستیم اما افراد متخصص کمتر در بین اعضای شورا دیده می‌شود.
رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه به موضوع معاینه فنی خودرو‌ها اشاره کرد: کاهش زمان معاینه فنی از 5 سال به 2 سال در دستور کار است که امیدواریم در این زمینه نیز به نتایج خوبی برسیم.
چمران در ادامه جلسه به برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و تهران اشاره کرد و گفت: بنده و آقای شیبانی تنها کسانی بودیم که عکس خود را چاپ نکرد‌ه‌ایم و برای تبلیغات تنها در میان مردم حضور پیدا کردیم.
وی گفت: متأسفانه در ایام تبلیغات چهارمین دوره شوراها شاهد بودیم که برخی از نامزدها میلیونی خرج کردند و رأی نیز نیاوردند.
به گزارش فارس در ادامه جلسه حجت‌الاسلام ابوترابی به برخی از سؤالات و پرسش‌های اعضای شورای عالی استان‌ها پاسخ داد و در پایان خاطرنشان کرد: دغدغه بنده و آقای چمران مشترک است و امیدوارم شاهد نقش‌آفرینی شوراها در تصمیم‌گیری‌ها باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار