امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2045
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 189
محمدتقی حسن‌زاده در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: امروز جلسه شورای پژوهش و فناوری وزارت ورزش و جوانان با حضور وزیر و اعضای شورا برگزار شد که در ...

محمدتقی حسن‌زاده در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: امروز جلسه شورای پژوهش و فناوری وزارت ورزش و جوانان با حضور وزیر و اعضای شورا برگزار شد که در این جلسه 21 عنوان طرح پژوهشی در سطح ملی بررسی و تصویب شد.

وی ادامه داد: از میان 21 محور پژوهشی،12 محور به حوزه جوانان مربوط می‌شود که شامل محورهای ادامه تحصیل، فرصت‌ها و تهدیدها،ادامه تحصیلات عالی جوانان در کشورهای خارجی، بررسی روند طلاق در بین جوانان و عوامل تعیین کننده،بررسی نیازهای آموزشی سازمان‌های مردم نهاد جوانان ،مطالعه پیرامون وضعیت اشتغال پذیری جوانان در کشور با همکاری بخش‌های مرتبط و تدوین برنامه ملی اشتغال پذیری جوانان است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش ادامه داد: مطالعه چگونگی گذران اوقات فراغت جوانان و تحولات آن در دو دهه گذشته، بررسی سیاست‌ها،قوانین و برنامه‌های حمایتی در مورد ازدواج جوانان،سنجش و شناسایی نیازها و علایق فردی جوانان،و همچنین مطالعاتی در سطح بین الملل در حوزه اشتغال جوانان نیز  انجام می‌شود و این محورها مهمترین محورهای پژوهش‌های وزارت ورزش در حوزه جوانان در سال جاری است.

حسن زاده در خصوص بودجه مورد نیاز برای انجام این پژوهش‌ها گفت: قریب به یک و نیم میلیارد بودجه‌های پژوهشی به این 21 عنوان طرح اختصاص داده شده است که 800 میلیون تومان از این بودجه به حوزه جوانان اختصاص پیدا می‌کند.

ارزش‌ها و نگرش‌های جوانان بررسی می‌شود

وی ادامه داد: یک طرح هم در حوزه مطالعات ارزش‌ها و نگرش‌های جوانان از امسال شروع و در آن تمام ارزش‌ها و نگرش‌های جوانان بررسی می‌شود که توسط دانشگاه تهران انجام می‌شود.

حسن زاده تصریح کرد: در شش ماه آغازین سال نتایج و یافته‌های این پژوهش‌ها منتشر می‌شود.

کنگره اوقات فراغت و سبک زندگی برگزار می‌شود

حسن زاده در خصوص برنامه‌های وزارت ورزش برای اوقات فراغت جوانان گفت: کنگره اوقات فراغت و سبک زندگی مردادماه در استان فارس برگزار می‌شود و در حوزه‌های اجرایی نیز برنامه‌های متفاوتی برای اوقات فراغت جوانان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها