امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20475
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، ویلا پوپِآ که به عنوان زیباترین آثار معماری دوران روم باستان است در نزدیکی شهر ناپل واقع شده و سال ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، ویلا پوپِآ که به عنوان زیباترین آثار معماری دوران روم باستان است در نزدیکی شهر ناپل واقع شده و سال 1997 یعنی همزمان با شهر تاریخی «پُمپئی» در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

سازمان یونسکو در تازه‌ترین گزارش خود، تا پایان سال جاری میلادی به دولت ایتالیا زمان داده تا اقدامات لازم را برای حفظ و بازسازی این دو مکان در نظر گیرد.

یونسکو تأکید کرده است که در غیر این صورت پمپئی و ویلا پوپِآ را از فهرست میراث جهانی حذف خواهد کرد.

مشکلات زیادی بر سر راه بازسازی ویلا پوپِآ قرار دارد؛ هرچند طی سال‌های اخیر، بخش‌هایی که بیش از اندازه آسیب دیده‌اند، اندکی مرمت شده‌اند اما در کل، دیوارهای رنگی و موزائیک‌های طبقات فوقانی از رطوبت مصون نیست.

این درحالی است که ویلا پوپِآ از منظر باستان شناسی اهمیت ویژه ای دارد؛ تحقیقات جدید نشان داد که شهر باستانی «اوپلونتیس‌» پیش از فوران آتش‌فشان «وزوو» در سال 79 میلادی در کنار دریا قرار داشته است.

«ادا روسو ارمولی» به عنوان یک باستان شناس بر این باور است که در آن زمان «ویلای پوپِآ بر فراز تپه و مشرف به دریا بوده و منظره‌ای «پانارومیک» به سوی خلیج ناپل داشته است.

سازندگان، صخره‌ای به ارتفاع 15متر را برش داده و باغی ساختند و دسترسی به ساحل از مسیر ویلا را امکان پذیر کردند.

مدارک و شواهد نشان می‌دهد که ویلای پوپِآ را «نرون» امپراتور مشهور روم برای دومین همسر خود، «پوپِآ سابینا» که اصالتاً اهل روم نبوده،‌ ساخته است.

ویلایی اسطوره‌ای که اکنون به دلیل عدم رسیدگی کافی در معرض نابودی و فراموشی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار