امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20479
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی افتتاح دفتر دیوان عدالت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی افتتاح دفتر دیوان عدالت ادرای در استان را ضروری دانست و گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، دیوان عدالت اداری مکلف شده است که دفاتر نمایندگی خود را در استان‌ها افتتاح کند تا خدمات این نهاد قضائی آسان‌تر در دسترس مردم قرار گیرد.

وی افزود: در گذشته مردم برای ثبت دادخواست، رسیدگی به درخواست‌ها و پیگیری مطالبات خود مجبور بودند به مرکز کشور مراجعه و متحمل هزینه فراوانی شوند؛ برخی نیز ممکن بود به علت بُعد مسافت و دوری راه از شکایت و حق خود منصرف شوند، در حالی که افتتاح این دفاتر به ویژه در مناطقی که نسبت به مرکز فاصله قابل توجهی دارند، بخشی از این مشکلات را برطرف خواهد کرد و گام موثری در استقرار عدالت قضائی محسوب می‌شود.

وی افتتاح این دفتر در استان را فرصت مناسبی برای مردم دانست تا با مراجعه به دفاتر درخواست‌ها خود را مطرح و این دفاتر پس از رسیدگی در دیوان عدالت اداری و صدور رای، آن را به مردم اعلام و اجرای حکم را پیگیری کنند.

حجت الاسلام حمیدی در ادامه از مدیران سازمان‌ها و نهادها و دستگاه‌های اجرایی خواست تا با انجام وظایف خود در چارچوب قانون و مقررات از ایجاد زمینه شکایت و درخواست مردم در این دفاتر پیشگیری کنند.

وی همچنین بر لزوم تعامل بین کارشناسان حقوقی ادارات با این دفتر و همکاری لازم به منظور اجرای سریع دستورات و تصمیمات دیوان عدالت اداری در استان تأکید کرد و افزود: تصمیمات مدیران باید به نحوی باشد که جنبه پیشگیری از طرح شکایت را فراهم کند و از تشکیل پرونده شکایت در دیوان عدالت اداری کاسته شود.

دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری 15 تیر 1392 با حضور رئیس دیوان عدالت اداری در دادگستری سیستان و بلوچستان افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار