امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20485
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 200
«حسام الخولى» دبیرکل حزب «الوفد» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق اعلام کرد که حزب الوفد از نقشه راه ...

«حسام الخولى» دبیرکل حزب «الوفد» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق اعلام کرد که حزب الوفد از نقشه راه ارائه شده از سوی ارتش و نیروهای مسلح حمایت می‌کند، چون موارد مطرح شده در این نقشه نه تنها با خواسته‌ها و مطالبات الوفد تعارض ندارد که با آن هماهنگ و همخوان است و از خواسته‌ها و مطالبات حزب و در عین حال مطالبات مردم مصر حمایت می‌کند.

الخولی در ادامه سخنان خود افزود: مصر برکناری «محمد مرسی» از قدرت پس از یک سال ناکامی و شکست در ادامه امور کشور و بحران‌های جاری در آن و تعامل با جریان‌ها و گروه‌های معارض و تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم مصر را جشن گرفت.

دبیرکل حزب الوفد مصر از بیانیه ارتش و نیروهای مسلح مصر در خصوص از بین بردن اختلافات و شکاف‌های ایجاد شده میان مصری‌ها و بر حق دانستن خواسته‌های جوانان از انقلاب حمایت و تاکید کرد که این بیانیه هیچ‌گاه خواهان باز گرداندن نظام و حکومت سابق در مصر یا به دست گرفتن قدرت توسط نظامیان نیست، بلکه ارتش و نیروهای مسلح در برهه از زمان ترجیح داده تا تنها بر عملیات انتقال قدرت و تحقق روند دموکراتیک در کشور نظارت داشته باشد.

الخولی در پایان از همه گروه‌ها و جریان‌ها و اقشار جامعه مصر خواست به هیچ وجه به خشونت روی نیاورند و از روند مسالمت آمیز خارج نشوند، چون ارتش و نیروهای مسلح مصر هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد کشور وارد مرحله‌ای از درگیری‌ها و خشونت‌ها شود.

وی همچنین خواهان آغاز سریع دوره انتقالی جدید در مصر بدون به حاشیه راندن هیچ گروه یا جریان سیاسی از جمله حزب «آزادی و عدالت» شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین شد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها