امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20502
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «عدلی محمود منصور» رئیس دادگاه عالی قانون اساسی که به عنوان رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «عدلی محمود منصور» رئیس دادگاه عالی قانون اساسی که به عنوان رئیس جمهور موقت مصر تعیین شده است، امروز در مقابل مجمع عمومی دادگاه سوگند یاد می‌کند.

در همین راستا نیروهای امنیتی مصر به همراه تعدادی از فرماندهان امنیتی و ده‌ها نیروی پلیس راهنمایی و رانندگی در مقابل دادگاه عالی قانون اساسی مستقر شده و علاوه بر آن موانع آهنی در اطراف دادگاه به منظور تامین امنیت رئیس جمهور جدید قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش 4 خودروی امنیت مرکزی و خودروی پلیس و اطفاء حریق در مقابل دادگاه ایستاده‌اند.

شب گذشته پس از پایان ضرب الاجل ارتش به گروه‌های سیاسی برای محقق کردن مطالبات مردم مصر، «عبدالفتاح سیسی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه ای مرسی را از قدرت برکنار کرد و عدلی منصور را به عنوان رئیس جمهور موقت برگزید.

این بیانیه پس از دیدار فرمانده نیروهای مسلح با رهبران جریان های سیاسی و مذهبی و ملی مصر صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه همچنین قانون اساسی مصر تعلیق و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد؛ سیسی تأکید کرد که نیروهای مسلح در فرایند سیاسی کشور دخالت نخواهند داشت.

در پی صدور نقشه راه ارتش مخالفان مرسی در میادین اصلی شهر شادی کردند و نیروهای مسلح و گارد ریاست جمهوری در کنار مردم حضور یافت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها