امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20504
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الحیات، «بنیامین نتانیاهو» هر گونه اظهارنظر وزرا درباره برکناری مرسی از قدرت را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الحیات، «بنیامین نتانیاهو» هر گونه اظهارنظر وزرا درباره برکناری مرسی از قدرت را ممنوع کرد.

از سوی دیگر دستگاه‌های امنیتی اسرائیل نسبت به اقدام تشکیلات «جهادی» در سینا به اجرای حملات علیه اهداف اسرائیلی ابراز نگرانی کردند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که نتانیاهو شب گذشته به وزرای کابینه دستور داد تا از هر گونه مصاحبه مطبوعاتی در خصوص عزل مرسی خودداری کنند تا اسرائیل خارج از این بازی قرار گیرد.

یک منبع سیاسی دولتی در این باره گفت که دودستگی سیاسی در مصر در حال عمیق‌تر شدن است؛ انتخابات فرصت بیشتری فراهم می سازد اما شکاف بوجود آمده با اخوان‌المسلمین را پر نمی‌کند.

از سوی دیگر «بنیامین بن الیعازر» وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی و عضو کنست این رژیم گفت: مرسی طی یکسال گذشته تنها سرگرم تعیین عناصر خود در ارکان حکومت بود.

وی افزود: زلزله در مصر ادامه خواهد داشت؛ مهم نیست چه کسی انتخاب می‌شود، مصر باید به هسته مبتنی بر سکولار خود بازگردد.

وی اظهار داشت: برکناری مرسی نه تنها یک ضربه به جماعت اخوان‌المسلمین بلکه به کل این جنبش بود که پس از گذشت 85 سال از تاسیس آن به دستیابی به حکومت امیدوار بود.

الیعازر تصریح کرد: عدلی منصور رئیس دادگاه عالی مصر که اکنون رئیس جمهور موقت شده است از عناصر رژیم قدیمی مصر است و من معتقدم که به سرعت برای لغو قانون اساسی و برگزاری انتخابات جدید تلاش خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها