امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20509
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 154
به گزارش باشگاه خبری فارس «تـوانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مراسم بزرگداشت شهدای واقعه انفجار هواپیمای مسافربری ایرباس توسط حمله ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «تـوانا» به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مراسم بزرگداشت شهدای واقعه انفجار هواپیمای مسافربری ایرباس توسط حمله ناو آمریکایی وینسنس در سال 67،‌با حضور رئیس سازمان هواپیمایی، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الأنبیا، مهمانان خارجی و وابستگان نظامی کشورهای اکراین، ونزوئلا، روسیه، کره شمالی، چین، هند، پاکستان، الجزایر، ارمنستان، قزاقستان، تاجیکستان، افغانستان، اکوادور و ژاپن در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

در این مراسم رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، ضمن گرامیداشت یاد شهدای انفجار ایرباس ‌و خلبان این پرواز «رضائیان»، به پیمان شیکاگو و الزامات تعیین شده از سوی این پیمان برای اعضا اشاره کرد.

خلبان حمیدرضا پهلوانی گفت: براساس قوانین مندرج در پیمان مذکور که تمامی کشورهای عضو ایکائو متعهد به انجام آن هستند همواره بر جلوگیری از سوانح و امنیت پرواز تاکید شده است.

وی افزود: اما با وجود این الزامات در دوازدهم تیرماه 1367 شاهد بودیم، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دبی بود، بر فراز آب‌های خلیج فارس مورد هجوم یگان‌های دریایی متجاوز آمریکایی قرار گرفت و سقوط کرد و 298 مسافر و خدمه بی گناه این پرواز به شهادت رسیدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی علت اقدام وحشتناک ناخدای ناو آمریکایی وینسنس برای شلیک به این هواپیما را تصمیم نا به جا در حالت دلهره‌، استرس و اضطراب عنوان کرد.

وی افزود: این در حالی است که این هواپیما در فضای هوانوردی هیچ مؤلفه‌ای که بر نظامی بودن این هواپیما دلالت کند، نداشته و تمام مستندات و قراین دلالت بر غیر نظامی بودن این هواپیما داشته است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: ایران پس از وقوع این حادثه، با سیاست دوراندیشانه و به جای استفاده از ابزار نظامی توسط سازمان هواپیمایی کشوری اعتراض خود را به ایکائو ارائه داد و در شورای امنیت مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

‌پهلوانی تصریح کرد: دنیای استکبار براساس سیاست‌ها و منافع خودش قوانین را درج و اجرا می‌کند همچنین به تناسب برخورداری از توانمندی‌های نظامی حرف خود را در نقاط مختلف دنیا به کرسی می‌نشاند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها