امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20512
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین ناوگروه اعزامی نیروی دریایی ارتش کشورمان به روسیه، امروز پنج‌شنبه پس از پایان ماموریتش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین ناوگروه اعزامی نیروی دریایی ارتش کشورمان به روسیه، امروز پنج‌شنبه پس از پایان ماموریتش به کشور بازگشت.

این ناوگروه متشکل از ناو‌های موشک‌انداز پیکان و جوشن به همراه 96 پرسنل در تاریخ چهارم تیرماه به روسیه اعزام شده بود.

ناوگروه ارتش 700 مایل تا دهانه رودخانه ولگاگراد و 100 مایل نیز در این رودخانه حرکت کرد تا صبح روز جمعه به بندر آستراخان روسیه رسید و 4 روز در این بندر استقرار داشت.

این ناوگروه در مجموع پس از طی مسافت یک‌هزار و 600 مایل دریایی، امروز در اسکله منطقه چهارم نداجا در بندر انزلی پهلو گرفت.

انجام دستورات و فرمان ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا، حفظ و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خزر، به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس کشورمان در پهنه دریای خزر، تأمین امنیت خطوط مواصلاتی کشتیرانی منطقه، ارزیابی توان ماندگاری در دریا بدون نیاز به هرگونه پشتیبانی از ساحل و دریای خراب و توفانی، انتقال فرهنگ بین ایران و روسیه و... از جمله اهداف سفر این ناوگروه بود.

این ناوگروه در بازدید از بنادر مختلف منطقه خزر، اقتدار نظامی ارتش ایران را به نمایش گذاشتند و پیام صلح و دوستی را انتقال دادند.

* شناسایی 12 مورد یگان شناور و پروازی نظامی و 32 مورد تجاری در خزر

فرمانده ناوگروه ناوگان دریای شمال ارتش در مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: این ناوگروه در مدت مأموریت خود، 12 مورد یگان شناور و پروازی نظامی و 32 مورد تجاری را شناسایی کرده است.

وی همچنین اعلام کرد: در مدت این ماموریت آموزش‌های یگانی و دو ناوی در طول مسیر برابر فرانمای آموزش در راستای ارتقای توان رزمی و عملیات پهلوگیری و نقل و انتقال سبک با ناو روسی، اجرای طرح حفاظت فیزیکی در مسیر لنگرگاه‌ها و بنادر کشورها با موفقیت و امنیت کامل اجرا شد.

* ادامه سفر ناوگروه‌ها در دریای خزر با اضافه شدن تجهیزات

دریادار خادم‌بی‌غم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم اظهار داشت: حضور ناو‌گروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر علاوه بر رساندن پیام صلح و دوستی در آب‌های شمال کشور، نشانه توانمندی و اقتدار این نیرو است.

خادم‌بی‌غم با اشاره به تداوم ماموریت‌های دریایی نیروی دریایی ارتش ایران با کشورهای منطقه خزر، متذکر شد: به‌زودی با تجهیزاتی که به نیروی دریایی شمال اضافه می‌شود این حرکت را در راستای تحکیم روابط بیشتر با کشورهای منطقه خزر ادامه می‌دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها