امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2053
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 274
فرهاد پورسخا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه روز جهانی زمین پاک مصادف است با دوم اردیبهشت‌ماه، اظهار داشت: این روز در سال جاری با شعار ...

فرهاد پورسخا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه روز جهانی زمین پاک مصادف است با دوم اردیبهشت‌ماه، اظهار داشت: این روز در سال جاری با شعار آب پاک، خاک پاک و انسان سالم در تمام استان‌های کشور گرامی‌ داشته می‌شود.

مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان محیط‌ زیست افزود: مهمترین اتفاقات زیست‌محیطی کشور در ارتباط با این روز، در دوم اردیبهشت (روز جهانی زمین پاک) اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اتفاق بزرگی که در حوزه مدیریت پسماند کشور در روز زمین پاک رخ خواهد داد بیان داشت: در این روز شاهد پایان دفن غیربهداشتی پسماند‌ها در 10 کلانشهر کشور در مرکز استان و یک استان به طور کامل خواهیم بود.

پورسخا ادامه داد: این کلانشهرها شامل استان‌های اهواز، شیراز، تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، ارومیه، قزوین، کرمانشاه و به طور کامل استان گلستان می‌شود.

این مقام مسئول افزود: پسماندهای مناطق عنوان شده برابر با 40 درصد از پسماندهای کل کشور است.

پورسخا یادآور شد: رئیس سازمان محیط زیست در دوم اردیبهشت‌ماه در استان تبریز حضور می‌یابد و بزرگترین سامانه مدیریت پسماند را به همراه تعداد زیادی از پروژه‌ها و طرح‌های زیست‌محیطی افتتاح خواهد کرد.

وی بیان داشت: مراسم گرامیداشت زمین پاک در تمامی استان‌های کشور برگزار می‌شود و معاونان سازمان محیط زیست نیز برای گرامیداشت این روز و افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های زیست محیطی جدید در شهرهای مختلف حضور می‌یابند.

پورسخا اضافه کرد: در این روز  اعلام می‌شود که حدود 85 درصد مراکز بیمارستانی مجهز به سیستم‌های امحاء پسماند هستند که ظرف چند ماه آینده این رقم به 100درصد می‌رسد.

این مقام مسئول بیان داشت: همچنین در این روز اعلام می‌شود که بیش از 300 سایت تولید ورمی کمپوست در بخش پسماند‌های کشاورزی فعال است و به طور کامل تمامی پسماند‌های کشاورزی اعم از کودهای تاریخ گذشته برای نخستین بار تحت مدیریت در می‌آیند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها