امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20531
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، استقبال از ناوگروه ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که متشکل از دو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، استقبال از ناوگروه ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که متشکل از دو ناوچه، حرکت خود را با پیام صلح و دوستی از این بندر آغاز کرده و به بندر آستراخان روسیه انجام داده بود، صبح امروز در بندرانزلی انجام شد.

ناخدا یکم محمدحسن آذرپیکان در جریان این مراسم استقبال، سفر ناوگروه نیروی دریایی به بندر آستراخان روسیه را در راستای گسترش همکاری‌های دو کشور ایران و روسیه عنوان کرد و گفت: ابلاغ پیام صلح و دوستی ملت ایران به مردم روسیه و کشورهای حاشیه خزر از جمله هدف این سفر بود.

به گفته وی، این ناوگروه متشکل از ناوچه‌های موشک‌انداز جمهوری اسلامی ایران پیکان و جوشن به تعداد 96 نفر در تاریخ چهارم تیر جاری به مأموریت بازدید از بندر آستراخان روسیه اعزام شده بود.

فرمانده ناوگروه ناوگان دریای شمال ارتش جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد: ناوگروه صلح و دوستی پس از انجام مأموریت و حضور در طول دریای خزر و کانال ولگا و رهگیری واحدهای نظامی و تجاری و به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و طی مسافت یک‌هزار و 600 مایل دریایی، امروز در اسکله منطقه چهارم نداجا پهلو گرفت.

وی نمایش اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران، نمایش بخشی از توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تأکید بر حسن همسایگی و ابلاغ پیام صلح و دوستی به کشورهای همسایه به‌ویژه جمهوری فدراتیو روسیه را از اهداف سفر مذکور برشمرد.

آذرپیکان، انجام دستورات و فرمان ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا، حفظ و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خزر، به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس کشورمان در پهنه دریای خزر را از دیگر اهداف سفر مذکور ذکر کرد.

وی تأمین امنیت خطوط مواصلاتی کشتیرانی منطقه، ارزیابی توان ماندگاری در دریا بدون نیاز به هرگونه پشتیبانی از ساحل و دریای خراب و توفانی، انتقال فرهنگ بین ایران و روسیه و... را از دیگر اهداف عنوان کرد.

فرمانده ناوگروه ناوگان دریای شمال ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این ناوگروه در مدت مأموریت خود 12 مورد یگان شناور و پروازی نظامی و 32 مورد تجاری را شناسایی کرده است.

وی یادآور شد: در مدت این ماموریت آموزش‌های یگانی و دو ناوی در طول مسیر برابر فرانمای آموزش در راستای ارتقای توان رزمی و عملیات پهلوگیری و نقل و انتقال سبک با ناو روسی، اجرای طرح حفاظت فیزیکی در مسیر لنگرگاه‌ها و بنادر کشورها با موفقیت و امنیت کامل اجرا شد.

دیدار با مقام‌های عالی‌رتبه نظامی روسیه و مسئولان بندری آستراخان از جمله برنامه‌های ناوگروه مذکور در آستراخان روسیه بود.

انتهای پیام/2300/و30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها