امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20538
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، سید مهدی ثمره هاشمی در آیین بهره‌برداری از فاز نخست تصفیه‌خانه آب گلپایگان و آغاز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، سید مهدی ثمره هاشمی در آیین بهره‌برداری از فاز نخست تصفیه‌خانه آب گلپایگان و آغاز عملیات فاضلاب شهرهای گلپایگان و گوگد بیان کرد: تبدیل کشور به کارگاه بزرگی برای پیشرفت و آبادانی از افتخارات دولت نهم و دهم محسوب می‌شود و در حال حاضر پروژه‌های بسیاری در کشور آماده بهره‌برداری است. 

وی با بیان اینکه طرح بزرگ آب‌رسانی به قم از سر‌شاخه‌های دز به عنوان یکی از بهترین آب‌های دنیا در دولت دهم صورت گرفته است، افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان در این دولت به بهره‌برداری رسیده است.

معاون وزیر نیرو در ادامه به طرح‌های آب‌رسانی در حال اجرای کشور اشاره و تصریح کرد: با مدیریت صحیح و عاقلانه می‌توانیم منابع آبی موجود را مدیریت و حفظ کنیم.

وی ادامه داد: 92 درصد منابع آبی کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، اما بهره‌دهی در بخش کشاورزی 35 تا 40 درصد است، که این امر با تغییر کشت و انجام روش‌های آبیاری صحیح اصلاح می‌شود

*‌ تنها یک چهارم قیمت آب را از مردم دریافت می‌کنیم

ثمره هاشمی با اشاره به مصرف آب شرب کشور تاکید کرد: هفت درصد آب کشور برای شرب استفاده می‌شود که قیمت هر متر مکعب بیش از 900 تومان است، اما میانگین فروش به مردم 260 تا 270 تومان است که دولت تنها یک‌چهارم قیمت تمام شده هر مترمکعب را از مردم دریافت می‌کند، اما باید هزینه‌های سنگینی را برای خشکسالی پرداخت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه منابع آبی غنی در کشور وجود ندارد، افزود: میزان منابع مالی موجود نیز هر روزبه  تحلیل می‌رود و طی پنج ساله گذشته بیش از یک‌هزار حلقه چاه خشک شده است.

معاون وزیر نیرو صرفه‌جویی در منابع آبی را امری پسندیده برشمرد و گفت: تمام مردم باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند. 

وی با بیان اینکه در سال گذشته دو هزار میلیارد تومان قرارداد‌هایی توسط سرمایه‌گذاران در بخش اجرای تأسیسات فاضلاب کشور امضا شده است، اظهار کرد: تا پایان امسال این رقم به سه هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

ثمره هاشمی اضافه کرد: با توجه به اینکه بودجه و منابع مالی دولتی محدود است در صورتی که اجرای شبکه فاضلاب گلپایگان به دولت سپرده شود، این پروژه حدود 15 تا 20 سال دیگر به اتمام می‌رسد، اما  در صورت واگذاری به بخش خصوصی روند اجرای پروژه با سرعت طی می‌شود.
انتهای پیام/ 63014/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها