امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20542
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 264
به گزارش خبرنگار امور بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فعالان بحرینی در صفحات اینترنتی خود اعلام کردند که در صدد تشکیل جنبش ...

به گزارش خبرنگار امور بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فعالان بحرینی در صفحات اینترنتی خود اعلام کردند که در صدد تشکیل جنبش معارض جدیدی در بحرین علیه رژیم آل خلیفه با عنوان «تمرد 14 اوت» هستند که مشابه جنبش «تمرد مصر» است که هدف خود را سرنگونی حکومت اخوان المسلمین در مصر و برکناری «محمد مرسی» از قدرت اعلام کرده بود.

در همین ارتباط صدها جوان بحرینی در صفحات اجتماعی اینترنتی خود از مردم بحرین دعوت کردند تا به شکلی گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کنند.

این جوانان بحرینی تاکید کردند که ایده تشکیل «جنبش تمرد» بدون تردید انقلاب بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه و قیام علیه رژیم آل خلیفه می‌کند.

در این راستا «جواد فیروز»، یکی از رهبران جمعیت «الوفاق»، بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرینی پس از انتشار این فراخوان‌ها در صفحات اینترنتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این سوال را مطرح کرد که آیا حکومت مستبد بحرین حوادث جاری در مصر را می‌بیند و از آنها درس عبرت می‌گیرد.

وی در پاسخ گفت: «تصور نمی‌کنم، حکومت بحرین از آنچه در مصر می‌‌گذرد، درس و عبرت بگیرد».

از سوی دیگر «علی الفردان»، از فعالان و روزنامه‌ نگاران بحرینی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که «انقلاب 14 فوریه هرگز نمی‌میرد، بلکه در روز 14 اوت آن را بار دیگر احیا و تجدید خواهیم کرد».

وی افزود: ما علیه اوضاع جاری در کشور قیام می‌کنیم تا این واقعیت‌ها و حقایق تلخ و ذلت‌بار را تغییر دهیم و جنبش 14 اوت در واقع تجدید انقلاب 14 فوریه است.

این فراخوان و دعوت بحرینی با استقبال گسترده در میان بحرینی‌ها مواجه شده، به ویژه آنکه جنبش تمرد مصر از زمان شکل گیری در 30 ژوئن تاکنون توانسته، موفقیت‌هایی را در عرصه سیاسی مصر محقق کند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها