امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20544
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهر امروز در مجمع مبلغان و مفسران قرآن کریم اظهار کرد: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهر امروز در مجمع مبلغان و مفسران قرآن کریم اظهار کرد: در تفسیر قرآن باید به صورت جدی به مبانی قرآن توجه شود و تفسیر به عنوان یک اصل مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در ادبیات باید قرآن جدی گرفته شود و مبلغان باید صحبت‌های خود را براساس قرآن بیان کنند، افزود: بنیاد تفسیر در اصفهان با مدیریت امام جمعه شکل می‎گیرد که تمام مفسران و مبلغان باید در آن حضور داشته باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: قرآن منبع تمام مسائل مربوط به زندگی است و به عنوان مثال در قرآن میلیون‎ها رساله دکترا وجود دارد.

وی با بیان اینکه در قرآن رنگ در روح تأثیر دارد و مفسران در زمان تفسیر قرآن باید رنگ روشن بر تن داشته باشند، ادامه داد: نماز واجب شد تا قرآن از مهجوریت خارج شود.

قرائتی با اشاره به اینکه عزاداری امام حسین (ع) بسیار بوده، اما جلسات قرآن و تفسیر کم است، تاکید کرد: در صورتی که پیام امام حسین(ع) این بوده که قرآن در لحظه لحظه زندگی جاری شود و تا لحظه مرگ قرآن را نباید ترک کرد.

وی اضافه کرد: تمام مباحث در قرآن مطرح شده است و هیچ سخنی را نمی‎توان مطرح کرد که در قرآن وجود نداشته باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه چرا قرآن را کنار گذاشته‌ایم و به سایر مباحث می‎پردازیم، گفت: در صورتی که محور قرآن است و قرآن نزد مسلمانان مهجور مانده، اما این امر در برخی موارد عمدی نبوده است.

وی گفت: مهجوریت قرآن از مظلومیت اهل بیت (ع) نزد پیامبر مهم‌تر بوده و همچنین حفظ نظام از اوجب واجبات است مثل خواندن نماز در اسلام است.

وی با بیان اینکه باید حرکتی در راستای قرآنی شدن تمام افراد صورت بگیرد و نباید فردی در جمهوری اسلامی ایران وجود داشته که خواندن قرآن را نیاموخته باشد، اظهار کرد: در تفسیر قرآن باید موضع‌شناس باشید و متناسب با نیاز روز مردم و اجتماع سخن گفته شود.

قرائتی با تاکید بر اینکه آیه‎هایی از قرآن باید استفاده شود که متناسب با نیاز همگان باشد، ادامه داد: در تفسیر باید زمان را در نظر گرفت و متناسب با زمان و در کمترین زمان ممکن تفسیر قرآن را انجام داد و با زبان عامه مردم سخن گفت.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه مفسران قرآن از تبلیغات چهره به چهره غافل نباشند، تصریح کرد: روحانیون و مفسران باید به صورتی صحبت کنند که عوام صحبت‌های این افراد را بفهمند، اما مفسران به صورتی آموزش ندیده‌اند که حرف آنها را تمام مردم بفهمند و در صورت وجود چنین موضوعی خواص حرف‎های آنان را بی‌مبنا دانسته‎اند.

وی با بیان اینکه مفسران باید مسائل روز را محور سخنان خود قرار دهند، ادامه داد: مفسران و مبلغان دین باید به خنده حلال در جلسات خود توجه داشته باشند.

انتهای پیام/63019/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها