امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20550
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الاهرام نوشت که مرسی پیشنهاد مسئولان مصر برای ترک این کشور و انتقال به یمن، قطر، ترکیه و یا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الاهرام نوشت که مرسی پیشنهاد مسئولان مصر برای ترک این کشور و انتقال به یمن، قطر، ترکیه و یا هر کشوری که آنها تعیین می‌کنند، رد کرد.

یک مقام مسئول ارشد جماعت اخوان‌المسلمین نیز گفت: مرسی که شب گذشته از سوی ارتش عزل شد به تنهایی به وزارت دفاع منتقل شده است.

«جهاد الحداد» سخنگوی جماعت اخوان‌المسلمین نیز گفت که مرسی و تیم ریاست جمهوری در مرکز گارد ریاست جمهوری، تحت اقامت اجباری قرار داشتند که مرسی از آنها جدا شده و به تنهایی به وزارت دفاع منتقل شد.

الاهرام همچنین نوشت که شب گذشته پیش از صدور بیانیه ارتش، یکی از فرماندهان از سوی جماعت اخوان‌المسلمین به وزیر دفاع این موضوع را انتقال داد که جماعت اخوان‌المسلمین با برکناری مرسی موافق است اما به دو روز زمان برای مشورت و ساماندهی اوضاع خود نیاز دارد.

به نوشته این روزنامه، این پیشنهاد اخوان‌المسلمین مورد تائید قرار نگرفت و بیانیه ارتش صادر شد.

شب گذشته پس از پایان ضرب الاجل ارتش به گروه‌های سیاسی برای محقق کردن مطالبات مردم مصر، «عبدالفتاح سیسی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه‌ای مرسی را از قدرت برکنار کرد و عدلی منصور را به عنوان رئیس جمهور موقت برگزید.

این بیانیه پس از دیدار فرمانده نیروهای مسلح با رهبران جریان های سیاسی و مذهبی و ملی مصر صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه همچنین قانون اساسی مصر تعلیق و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد؛ سیسی تأکید کرد که نیروهای مسلح در فرایند سیاسی کشور دخالت نخواهند داشت.

در پی صدور نقشه راه ارتش مخالفان مرسی در میادین اصلی شهر شادی کردند و نیروهای مسلح و گارد ریاست جمهوری در کنار مردم حضور یافت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار