امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20554
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شماری از شهروندان افغان با واگذاری برخی مناطق افغانستان به طالبان و همچنین فدرالی شدن نظام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شماری از شهروندان افغان با واگذاری برخی مناطق افغانستان به طالبان و همچنین فدرالی شدن نظام سیاسی افغانستان مخالفت کردند.

آنان طرح پاکستان برای واگذاری برخی مناطق افغانستان به طالبان و همچنین تلاش این کشور برای تغییر نظام سیاسی در افغانستان را خوابی بیش ندانستند.

مردم در مصاحبه با تلویزیون دولتی افغانستان بیان داشتند که پاکستان حق ندارد در امور داخلی افغانستان اظهار نظر کند.

گفتنی است که «سرتاج عزیز» مشاور وزارت خارجه پاکستان چند روز پیش در دیدار با سفیر افغانستان در اسلام‌آباد پیشنهاد کرد که برخی مناطق افغانستان به صورت فدرالی در اختیار طالبان قرار بگیرد.

رایزنی حامد کرزی با نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان

حامد کرزی روز چهارشنبه با «مایکل کخ» نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان و پاکستان در کاخ ریاست جمهوری دیدار کرد.

در این دیدار، هر 2 طرف در مورد پروسه صلح افغانستان، موضوع دفتر طالبان در قطر و همکاری‌ها میان دو کشور در عرصه‌های مختلف، بحث و تبادل نظر کردند.

دابینز: طالبان برای مذاکره با آمریکا آمادگی دارد

«جیمز دابینز» در مصاحبه با یکی از رسانه‌های غربی بیان داشت که طالبان برای مذاکره با آمریکا آمادگی داشته اما در خصوص گفت‌وگو با دولت افغانستان تردید دارد.

وی در عین حال تصریح کرد که طالبان در کنار مذاکره با آمریکا، با دولت افغانستان نیز باید مذاکره کند.

در همین حال حامد کرزی شب گذشته در دیدار با هیئتی از سناتورهای آمریکایی در کاخ ریاست جمهوری افغانستان، مذاکرات امنیتی با آمریکا را مشروط کرد.

وی گفت: مذاکرات روی موافقتنامه امنیتی کابل- واشنگتن می‌تواند همزمان با آغاز مذاکرات میان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان، دوباره آغاز شود.

در پی گشایش دفتر طالبان در قطر، دولت افغانستان در واکنش به این امر مذاکرات امنیتی با آمریکا را به حالت تعلیق درآورد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها