امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20557
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه فلسطینی گزارش داد که بنا بر تلاش‌های «جان کری» وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه فلسطینی گزارش داد که بنا بر تلاش‌های «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا که هفته گذشته به منطقه سفر کرده بود، «محمود عباس» تصمیم دارد به مذاکرات سازش بازگردد.

بر پایه این گزارش، عباس به دنبال آن است تا موافقت کمیته پیگیری طرح صلح عربی برای بازگشت به میز مذاکرات را جلب کند تا به این ترتیب از حمایت کشورهای عربی برای ازسرگیری مذاکرات سازش برخوردار شود.

بر اساس این گزارش یک جریان بانفوذ در میان رهبران فلسطینی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح و اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف)، عباس را برای بازگشت به مذاکرات سازش، تحت فشار قرار داده‌اند.

مذاکرات سازش رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین از سال 2010 به دنبال اصرار این رژیم به شهرک‌سازی و بی‌توجهی به خواسته جهانیان و فلسطینیان برای توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی، متوقف شده است و این رژیم به منظور ازسرگیری مذاکرات سازش حاضر نیست شهرک‌سازی را متوقف کرده و مرزهای سال 1967 را به رسمیت بشناسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار