امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2056
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 289
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از روزنامه جروزالم‌پست، پس از آنکه کابینه اسرائیل پیشنهاد انعقاد توافقنامه «آسمان‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از روزنامه جروزالم‌پست، پس از آنکه کابینه اسرائیل پیشنهاد انعقاد توافقنامه «آسمان‌های آزاد» را به اتحادیه اروپا ارائه کرد، برخی شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی اسرائیل نظیر «ای ال»، «آرکیا» و «ایزرایر» در اعتراض به این اقدام ساعت 5 صبح یکشنبه (امروز) اعتصاب کردند و حرکت ناوگان هوایی خود را به حالت تعلیق درآوردند.

بر اساس این گزارش،‌ اگر این توافقنامه منعقد شود موجب رقابت بیشتر میان شرکت‌های هواپیمایی می‌شود و می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود که این امر تصمیم‌گیری را برای این شرکت‌ها دشوار می‌سازد.

شرکت هواپیمایی «ای ال» شنبه از لغو و تغییر زمان پرواز هواپیماهای خود از 5 صبح یکشنبه خبر داد. این شرکت ساعت حرکت بسیاری از پروازهای خود را جلو انداخت. به عنوان مثال، پرواز ساعت 10:40 صبح به 1:10 صبح منتقل شد.

بر اساس این گزارش، «یعیر لاپید»، وزیر اقتصاد اسرائیل روز جمعه به تعدادی از کارمندان خطوط هوایی که روبروی منزل او تجمع کرده بودند، گفته، هر چند کابینه، کارکنان اسرائیلی را رها نخواهد کرد، اما بعید است از انعقاد این توافقنامه صرفنظر کند.

«ایسرائیل کاتز»، وزیر حمل و نقل اسرائیل نیز پیشتر گفته، هیچ راهی برای جلوگیری از انعقاد این توافق وجود ندارد چراکه بعد از سه سال مذاکره با اتحادیه اروپا، جولای 2012 جزئیات آن نیز نهایی شده است.

به باور او، توافقنامه آسمان‌های آزاد باعث کاهش قیمت پروازها و رونق توریسم در اسرائیل می‌شود. کاتز انحصارطلبان اسرائیل را به مخالفت با اصلاحاتی که به نفع این رژیم است، متهم کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها