امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20566
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «عدلی منصور» امروز طی سخنانی پس از ادای سوگند به عنوان رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «عدلی منصور» امروز طی سخنانی پس از ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور موقت مصر در میان حاضرین اعم از قضات و اصحاب رسانه گفت: به ملت انقلابی و وفادار مصر درود می‌فرستیم که ثابت کرد نه خم می‌شود و نه شکسته می‌شود و به جوانان و نیروهای مسلح نیز درود می‌فرستیم.

وی تاکید کرد که نیروهای مسلح، وجدان کشور است و به قضات نیز که از استقلال خود دفاع کرده و در کنار ملت ایستاده‌اند، درود می‌فرستم.

وی همچنین به نیروهای پلیس که درک کرده‌اند جایگاه حقیقی آنها در کنار مردم است، درود فرستاد.

منصور همچنین اظهار داشت: از اخوان‌المسلمین نیز دعوت می‌کنیم در حیات سیاسی مشارکت نماید و جایز نیست که این جماعت کنار گذاشته شود و اگر این دعوت ما را پذیرفتند از آنها استقبال می‌کنیم.

ساعتی پیش منصور در مقابل اعضای 10 نفره مجمع عمومی دادگاه عالی قانون اساسی به عنوان رئیس جمهور موقت سوگند یاد کرد.

بر اساس این گزارش منصور در مقابل اعضای مجمع عمومی، سوگند یاد کرد که به قانون اساسی و قانون عمل می‌کند و پس از آن به عنوان رئیس جمهور مصر ادای سوگند کرد.

شب گذشته پس از پایان ضرب الاجل ارتش به گروه‌های سیاسی برای محقق کردن مطالبات مردم مصر، «عبدالفتاح سیسی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه ای مرسی را از قدرت برکنار کرد و عدلی منصور را به عنوان رئیس جمهور موقت برگزید.

این بیانیه پس از دیدار فرمانده نیروهای مسلح با رهبران جریان های سیاسی و مذهبی و ملی مصر صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه همچنین قانون اساسی مصر تعلیق و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد؛ سیسی تأکید کرد که نیروهای مسلح در فرایند سیاسی کشور دخالت نخواهند داشت.

در پی صدور نقشه راه ارتش مخالفان مرسی در میادین اصلی شهر شادی کردند و نیروهای مسلح و گارد ریاست جمهوری در کنار مردم حضور یافت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها