امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20571
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 224
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، محمد بنور هماهنگ کننده جنبش تمرد تونس در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: جوانان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، محمد بنور هماهنگ کننده جنبش تمرد تونس در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: جوانان تونس خط مشی جوانان مصری را دنبال می‌کنند زیرا از تعرض به آزادی‌ها و وضعیت ناگوار اقتصادی و اجتماعی رضایت ندارند.

وی افزود: ما جنبش تمرد تونس را با هدف سرنگون کردن شورای موسسان که درصدد تدوین قانونی اساسی برای برپایی یک کشور غیر دموکراتیک است، تاسیس کردیم.

جنبش معارض تمرد در مصر با آمدن به خیابان‌ها و جمع آوری امضای بیش از 22 میلیون مصری خواهان استعفای رئیس جمهوری این کشور شد و سرانجام این درخواست با دخالت ارتش و برکناری محمد مرسی محقق شد.

بر پایه این گزارش، در تونس جنبش نهضت اسلامی بعد از پیروزی در اولین انتخابات این کشور در سال 2011 میلادی دولت را هدایت می‌کند و با انتقاداتی روبرو شده است.

هماهنگ کننده جنبش تمرد تونس گفت: این جنبش کار جمع آوری امضا را شروع کرده و تاکنون حدود 200 هزار امضا علیه حاکمان جدید تونس جمع آوری شده و درصدد برگزاری اعتراضات و تحرکات مردمی برای رسیدن به این هدف است.

در همین حال "علی العریض" نخست وزیر تونس دوشنبه گذشته تکرار سناریوی مصر در تونس را بعید دانسته و ابراز عقیده کرد که تونسی‌ها بیشتر به سمت توافق حرکت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها