امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20585
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سمیر دیلو» وزیر عدالت انتقالی و حقوق بشر تونس صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار پیمان جبلی سفیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سمیر دیلو» وزیر عدالت انتقالی و حقوق بشر تونس صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار پیمان جبلی سفیر ایران در تونس روابط 2 کشور را مستحکم و رو به رشد توصیف کرد.

وی انقلاب اسلامی ایران را الهام بخش مبارزان تونسی در دوران سخت نظام‌های دیکتاتوری بورقیبه و بن علی خواند و گفت: بیدادگاه استبدادی در آن زمان مبارزان اسلامگرا را خمینیون می‌نامید و آنان را به جرم تاثیرپذیری از امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی محاکمه می‌کرد.

وزیر حقوق بشر تونس با تجلیل از پیشرفت‌های کشورمان در همه عرصه‌ها همزمان با مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر زورگویی‌های بدخواهان، روابط دو کشور را نمونه‌ای از روابط برادرانه و نزدیک و صمیمانه توصیف و بر ضرورت گسترش آن در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

سمیر دیلو همچنین با استقبال از تجربه جمهوری اسلامی ایران در زمینه تدوین مبانی علمی و فکری حقوق بشر اسلامی، خواستار همکاری دو کشور در این خصوص شد.

در این ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با تجلیل از انقلاب تونس آن را پرچمدار نخستین جلوه بیداری مردمی، انقلابی و اسلامی در جهان عرب خواند که ملت‌ها از مدت‌ها انتظار آن را می‌کشیدند.

وی با اشاره به چالش‌هایی که بر سر راه انقلاب‌های مردمی قرار دارد و تلاش‌هایی که نظام سلطه برای جلوگیری از شکل گیری دولت‌های مستقل و مردمی به عمل می‌آورد، بر ضرورت هوشیاری و بیداری مردم و نخبگان سیاسی تاکید کرد.

جبلی همچنین با اشاره به تجربه ارزنده جمهوری اسلامی ایران در تدوین چارچوب اصول پویا و متمدنانه حقوق بشر از دیدگاه دین مبین اسلام، آمادگی کشورمان را برای تبادل تجربه و همفکری با تونس در این زمینه اعلام کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها