امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2059
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 271
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس «خلف المفتاح» معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم، اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس «خلف المفتاح» معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم، اظهار داشت: دلایل شکست این ائتلاف آن است که از ابتدا طبق اصول اشتباه ایجاد شد لذا چنین ائتلافی نمی‌تواند ادامه پیدا کند.

المفتاح ادامه داد: راه حل بحران سوریه گفت وگوی سیاسی است، لذا با توجه به اوضاع کشور در سطوح نظامی، سیاسی و اجتماعی، روند امور به سوی حل سیاسی و گفت‌وگو در حال حرکت است.

معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه تصریح کرد: در آینده شاهد تحولات استراتژیک در سوریه، پیروزی محور مقاومت و ملت سوریه و شکست توطئه گران خواهیم بود.

به گفته این مقام سوری، خشونت به کشورهای اطراف سرایت خواهد کرد چون کشورهای منطقه از نظر منطقه‌ای با یکدیگر مرتبط هستند که مرکزیت این منطقه، سوریه می‌باشد.

وی افزود: اگر سوریه ضربه ببیند، ساز و کار امنیتی منطقه نیز خسارات سنگینی متحمل خواهد شد، این مساله باعث تهدید صلح جهانی و همچنین تهدید موجودیت رژیم صهیونیستی می شود لذا آمریکا به خاطر نگرانی از آینده این رژیم و همپیمانانش نمی خواهد چنین مساله ای به وقوع بپیوندند.

المفتاح درباره دعوت آمریکا به توقف منازعه و همزمان، افزایش حمایت از مخالفان گفت: واشنگتن می خواهد از یک سو با استفاده از همپیمانان منطقه ای از گروههای مسلح حمایت کند و از سوی دیگر وانمود کند که خواهان حل سیاسی بحران است لذا می توان دریافت کشورهای مزبور مانند قطر یا ترکیه آلت دست آمریکا هستند.

وی تأکید کرد: آمریکا هر قدر شکست بخورد می‌کوشد با وضع جدید همسو شده و آبرویش را حفظ کند، به ویژه پس از آنکه در اجرای طرح خود در خصوص انهدام سوریه و نابودسازی مقاومت شکست خورده مسأله‌ای که نشان دهنده تغییر کفه منازعه به سود حکومت و ملت سوریه است.

نشست مخالفان مسلح حکومت سوریه با عنوان "نشست دوستان سوریه" با مشارکت تنها 11 کشور روز شنبه (31‌فروردین ماه 1392) در استانبول برگزار شد و بر خلاف انتظار گروه های مسلح مخالف سوری، توافقی بر سر ارسال تسلیحات به مخالفان بشار اسد حاصل نشد.

درحالی که هنوز یک روز از این نشست نگذشته "معاذ الخطیب" رئیس گروه موسوم به ائتلاف معارضان سوریه بار دیگر استعفای خود را اعلام کرد.

وی در آن زمان اذعان کرده بود، بسیاری از طرفهای بین المللی و منطقه ای تلاش کردند سوریه را به طرف خود بکشانند و این طرفها از کسانی حمایت می کنند که سر خدمت فرود آورده اند، ولی کسی که با آنها مخالفت کند گرسنه می ماند و محاصره می شود.

وی با این حال به دلیل مخالفت اعضای ائتلاف مخالفان با استعفایش، پس از مدتی در نشست سران عرب در دوحه شرکت و کرسی سوریه را با مجوز غیرقانونی سران عرب در این اتحادیه اشغال کرد. سران اتحادیه عرب پرچم سوریه را هم در این اجلاس تغییر دادند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها