امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20607
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جیمز راولی» هماهنگ‌کننده امور حقوق بشر سازمان ملل روز پنج‌شنبه با انتشار گزارشی، پایان حصر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جیمز راولی» هماهنگ‌کننده امور حقوق بشر سازمان ملل روز پنج‌شنبه با انتشار گزارشی، پایان حصر غزه را خواستار شد.

رژیم‌صهیونیستی در سال 2007 به بهانه جلوگیری از ورود تجهیزات نظامی و برای فشار آوردن به گروه‌های مقاومت، نوار غزه را به طور کامل محاصره کرد و ورود و خروج ساکنان این منطقه و همچنین مواد غذایی را محدود کرد.

در گزارش راولی آمده است: محدودیت‌های اسرائیل اثرات زیادی داشته. بعضی از این محدودیت‌ها بیش از ده سال است که اعمال می‌شود و زندگی اقشار مختلف ساکن غزه از جمله خانواده‌های ماهیگیران و کشاورزان را مختل کرده است.

راولی میزان آسیب اقتصادی ناشی از تحریم‌ها علیه غزه را بیش از 76 میلیون دلار تخمین زده. بررسی‌های او نشان می‌دهد 57درصد مردم غزه برای تامین غذای کافی، پول ندارند و 80درصد آن‌ها به نحوی به کمک‌های بین‌المللی وابسته‌اند.

این مقام ارشد سازمان ملل می‌گوید: بیشترین آسیب ناشی از این محدودیت‌ها متوجه فقیرترین افراد جامعه بوده. این محدودیت‌ها نگذاشته اقتصاد این منطقه رشدی مداوم و پایدار داشته باشد و وابستگی مردم به کمک‌های خارجی را افزایش داده.

او در نهایت تأکید کرده است ادامه اعمال محدودیت به دسترسی فلسطینی‌ها به راه‌های زمینی و دریایی، کشاورزان، ماهیگیران و دیگر ساکنان این منطقه را به تهدیدات جدی مواجه می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها