امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20608
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده استراتفور تحلیلی کوتاه از وقایع مصر نوشت: انتصاب عدلی منصور به جای مرسی از این جهت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده استراتفور تحلیلی کوتاه از وقایع مصر نوشت: انتصاب عدلی منصور به جای مرسی از این جهت مهم بود که یکی از اصلی‌ترین خواست‌های جریان موسوم به تمرد، رئیس‌جمهور شدن وی بود.

اعلام برکناری مرسی، بدون حضور هیچ‌یک از اعضای شاخه سیاسی اخوان‌المسلمین به انجام رسید. اکنون اخوان‌المسلمین که کاملا قدرت را ازدست داده است، باید بیندیشد که چه پاسخی می‌خواهد به این شرایط  بدهد. اخوان‌المسلمین احتمالا با خشونت پاسخ نخواهد داد اما در ناآرامی‌های اجتماعی مشارکت خواهد کرد که در نهایت به خشونت منجر خواهد شد.

استراتفور از سوی دیگر بر این باور است که اخوان‌المسلمین احتمالا مسیردموکراتیک را در مصرترک نخواهد کرد اما گروه‌های سلفی بسیار محافظه‌کار مصری ممکن است سیاست‌های جریان غالب را به‌نفع عملیات مسلحانه کنار بگذارند.

این گزارش همچنین تصریح می‌کند که سرنگونی دولت میانه‌روی اسلام‌گرای مصر تلاش‌های بین‌المللی برای وارد کردن اسلام‌گرایان رادیکال به روند سیاسی غالب در جهان عرب را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

در نهایت و درعرصه مصر، اخراج مرسی از قدرت باعث می‌شود که روسای جمهور آینده مصر نگران آن باشند که توسط نظامیان ازقدرت اخراج شوند بالاخص اگر با فشارتوده‌ها مواجه شوند. این روند ابتدا با اخراج حسنی مبارک از قدرت شروع شد و برای ثبات آینده مصر، مناسب نخواهد بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار